روز مجلس
1399/07/12 09:29:41
سرویس سیاسی
مقصودی خبر داد:

انتقال پایتخت تا 4 سال آینده محقق نمی شود

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور گفت: در صورتی می توان  انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسیهای لازم انجام شود اما با توجه به شرایط موجود، انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد نمی دهد.
انتقال پایتخت تا 4 سال آینده محقق نمی شود عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور گفت: در صورتی می توان  انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسیهای لازم انجام شود اما با توجه به شرایط موجود، انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد نمی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107622253567.jpg انتقال,پایتخت,تا,4,سال,آینده,محقق,نمی,شود Icana

فاطمه مقصودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در خصوص موضوع انتقال پایتخت گفت: تحقق این امر ضمن تمرکز زدایی موجب تسهیل در امور جاری می شود اما ساز و کار  انتقال پایتخت باید مشخص باشد. 

عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور ادامه داد: همه موافق انتقال پایتخت سیاسی،اداری،اقتصادی و فرهنگی هستیم اما قبل از اقدام، نیاز به مطالعات دارد. به همین دلیل نمی توان به صورت فوری تصمیمی را اتخاذ و شتاب زده به عمل کنیم.

عضو کمیسیون شوراها مجلس یازدهم بیان کرد: اگر انتقال پایتخت از تهران به مکانی دیگر در گذشته انجام نشده، دلیل آن عدم همت لازم در این زمینه است. 

وی تاکید کرد: در صورتی می توان  انتقال پایتخت را به نتیجه رساند که به خوبی مطالعه و کارشناسی انجام شود و در بلند مدت می توان انتظار  اتفاقات مثبتی را داشت و گمان نمی کنم حتی انتقال پایتخت به عمر مجلس یازدهم قد دهد.

مقصودی خاطرنشان کرد: موضوع انتقال پایتخت سیاسی و اداری تاکنون به صورت جدی در مجلس یازدهم و کمیسیون امورداخلی کشور مطرح نشده اما احتمال ورود این کمیسیون به طرح انتقال پایتخت وجود دارد اما هنوز جدی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet