حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 16:11:06
سرویس سیاسی
رشیدی کوچی با اشاره به شیوع بیماری کرونا مطرح کرد:

احتمال برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت الکترونیکی شدن انتخابات شوراها فراهم است و با توجه به شیوع بیماری کرونا، احتمالا در سراسر کشور این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود.
احتمال برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت الکترونیکی شدن انتخابات شوراها فراهم است و با توجه به شیوع بیماری کرونا، احتمالا در سراسر کشور این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006107492850734.jpg احتمال,برگزاری,انتخابات,شوراها,به,صورت,الکترونیکی Icana

جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: در طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به بررسی مواردی همچون نظارت و چگونگی ورود افراد به این انتخابات پرداخته شده است.

نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در ادامه افزود: مبحث نظارت بر انتخابات شوراها و اینکه چه کسانی می‌توانند ناظر بر این انتخابات باشند به اتمام رسیده است و در حال حاضر وارد موضوع شاخصه‌های چگونگی حضور افراد در این انتخابات شده‌ایم؛ یعنی اینکه افراد با چه شرایطی می‌توانند در انتخابات شوراها شرکت کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تلاش کنیم حضور افراد در انتخابات شوراها را تخصصی‌تر کنیم تا اینکه از فضای سیاسی دور شوند. تحقق چنین موضوعی به نفع مردم خواهد بود و امیدواریم با اصلاح قانون انتخابات شوراها آسیب‌های موجود در حوزه شهری و ... به حداقل برسد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر بررسی صلاحیت افراد شرکت کننده در انتخابات شوراها بر عهده مجلس شورای اسلامی است، اما سعی کردیم که این روند اصلاح شود و 2 عضو دیگر از  قوه قضائیه و شورای نگهبان را به  هئیت مرکزی انتخابات اضافه کنیم و در این شیوه جدید، افرادی که رد صلاحیت می شوند به این هئیت ارجاع داده خواهند شد البته این موضوع در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس در حال بررسی است.

رشیدی کوچی در پایان با اشاره به احتمال الکترونیکی شدن انتخابات شوراهای سال 1400 اشاره کرد و گفت:  زیرساخت الکترونیکی شدن انتخابات شوراها فراهم است و با توجه به شیوع بیماری کرونا، احتمالا در سراسر کشور این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet