خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 16:38:00
سرویس سیاسی
جلال زاده در توضیح نشست مجمع نمایندگان شمال غرب:

قره باغ جزء خاک اسلام است/ طرفین باید قطعنامه‌ سازمان ملل را در مورد قره باغ بپذیرند

دبیر مجمع شمال غرب در مجلس با اشاره به رخداد اخیر در قره باغ، گفت: قره باغ جزء خاک اسلام است و طرفین علاوه بر ترک مخاصمه باید قطعنامه‌های سازمان ملل را در مورد قره باغ بپذیرند و اجرا کنند.
قره باغ جزء خاک اسلام است/ طرفین باید قطعنامه‌ سازمان ملل را در مورد قره باغ بپذیرند دبیر مجمع شمال غرب در مجلس با اشاره به رخداد اخیر در قره باغ، گفت: قره باغ جزء خاک اسلام است و طرفین علاوه بر ترک مخاصمه باید قطعنامه‌های سازمان ملل را در مورد قره باغ بپذیرند و اجرا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104192446053.jpg قره,باغ,جزء,خاک,اسلام,است/,طرفین,باید,قطعنامه‌,سازمان,ملل,را,در,مورد,قره,باغ,بپذیرند Icana

وحید جلال‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح نشست امروز سه‌شنبه 8 مهرماه مجمع شمالغرب مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در روزهای گذشته در منطقه قره باغ رخ داد، تعدادی از نمایندگان شمال غرب در مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای را تشکیل دادند و آخرین وضعیت منطقه قره باغ و درگیری‌های ایجاد شده را بررسی کردند. در نهایت مقرر شد مجمع نمایندگان شمال غرب بیانیه‌ای صادر و مواضع خود را اعلام کنند.

دبیر مجمع نمایندگان شمال غرب مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این جلسه به چند نکته اساسی اشاره شد، نخست اینکه قره باغ جزء خاک اسلام است و ما از طرفین می‌خواهیم که ترک مخاصمه کنند و به قوانین بین‌المللی و انسانی احترام بگذارند و قطعنامه‌های سازمان ملل را در مورد قره باغ بپذیرند و اجرا کنند.

وی افزود: نکته مهم دیگر، سوء استفاده نیروهای فرامنطقه‌ای از این موضوع بود. این نگرانی وجود دارد که نزاع پیش آمده موجب ورود و دخالت نیروهای فراملی به منطقه شود لذا هر دو کشور را به آرامش دعوت می‌کنیم و می‌خواهیم که به مواضع بین‌المللی عمل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما همچنین حمایت خود را از مردم مظلوم، مسلمان و شیعه جمهوری آذربایجان و منطقه قره باغ اعلام می‌کنیم و امیدواریم در آینده نزیک قره باغ به وطن اسلام بازگردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet