حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 16:33:21
سرویس سیاسی
حدادی در توضیح نشست امروز کمیسیون شوراها:

ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه/ پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد شوراها بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه، گفت: این طرح برای بررسی پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد و حل اختلافات شوراها به کارگروه ارجاع شد.
ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه/ پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد شوراها بررسی می‌شود سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها به کارگروه، گفت: این طرح برای بررسی پیشنهاد تشکیل هیات‌ نظارت بر عملکرد و حل اختلافات شوراها به کارگروه ارجاع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108227273347.jpg ارجاع,مجدد,طرح,اصلاح,قانون,انتخابات,شوراها,به,کارگروه/,پیشنهاد,تشکیل,هیات‌,نظارت,بر,عملکرد,شوراها,بررسی,می‌شود Icana

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز سه‌شنبه 8 مهرماه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها مجددا برای کار کارشناسی دقیق‌تر و بررسی بیشتر درباره پیشنهاد تشکیل هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف شوراها به کارگروه ارجاع شد.

نماینده مردم شریف ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در  مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفکیک وظایف هیات نظارت بر انتخابات شوراها و هیات نظارت بر عملکرد شوراها، تصریح کرد: هیات نظارت بر عملکرد شوراها در حال حاضر تحت عنوان هیات حل اختلاف فعالیت دارد اما این هیات کارکرد ندارد لذا صرفا اگر اختلافی پیش بیاید در این هیات حل اختلاف، مطرح می‌شود.

وی افزود: به جهت ناکارآمدی هیات‌های حل اختلاف، پیشنهاد شد تا هیات‌های نظارت بر عملکرد و حل اختلاف با هدف کارآمدی و افزایش نظارت بر شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل شود. در ارتباط با اعضای این هیات و چگونگی کار، بررسی‌هایی لازم است که کارگروه موظف به بررسی کارشناسی در این حوزه شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کارگروه گزارش خود را به کمیسیون ارسال و احتمالا در جلسه آینده موضوع اصلاح قانون انتخابات شوراها انجام و برای تعیین تکلیف نهایی به صحن مجلس ارسال می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet