حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 16:37:00
سرویس استان ها
مبلغی با توجه به ظرفیت‌های تولیدی در کوهدشت و رومشکان تاکید کرد:

ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری در صنعت شیلات

نماینده کوهدشت و رومشکان در مجلس بابیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری در صنعت شیلات امکان پذیر است، گفت: تولید آبزیان ضمن اینکه نیازی به سرمایه گذاری گسترده ندارد در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است.
ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری در صنعت شیلات نماینده کوهدشت و رومشکان در مجلس بابیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار با سرمایه گذاری در صنعت شیلات امکان پذیر است، گفت: تولید آبزیان ضمن اینکه نیازی به سرمایه گذاری گسترده ندارد در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009102995300919.jpg ایجاد,اشتغال,,پایدار,با,سرمایه,گذاری,در,صنعت,شیلات Icana

 به گزارش  خبرگزاری  خانه ملت، دیدار حجت الاسلام و المسلمین  محمد رضا مبلغی نماینده کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با میرزایی ریاست سازمان شیلات کشور شکوفایی ظرفیت های آبزی پروری کوهدشت در دستور کار قرار گرفت.

 نماینده مردم  کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با نبی اله خون میرزایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و ریاست سازمان شیلات کشور با اشاره به شرایط توپوگرافی شهرستان های  کوهدشت و رومشکان که در بین دو رودخانه سیمره و کشکان قرار دارد و در این زمینه دارای ظرفیتی به مثابه شهرهای ساحلی است، خواهان استفاده از این ظرفیت های خدادادی شد که تاکنون مغفول مانده است.

 وی پتانسیل و توانایی این دو شهرستان را در تولید بالای آبزی پروری با اهمیت دانست و خواستار شکوفایی این ظرفیت ها وایجاد زیرساخت های لازم  و استفاده از سرمایه گذاران در این بخش گردید. 

حجت الاسلام و المسلمین مبلغی  افزود : تولید آبزیان ضمن اینکه نیازی به سرمایه گذاری آنچنانه ندارد در شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

سپس  خون میرزایی رئیس شیلات ایران با تشکر از توجه درست حجت الاسلام و المسلمین مبلغی به ظرفیت فراوان شیلات و تشکر از اداره کل شیلات لرستان بخاطر موفقیت های بدست آورده، تولید آبزیان را در لرستان معادل با تولید آبزیان در تمامی استان های ساحلی شمال کشور دانست.
 وی کوهدشت و رومشکان را یکی از این ظرفیت ها برشمرد و بر تولید آبزی پروری، استفاده از پتانسیل های تولید انواع ماهی و افزایش سرانه مصرف در لرستان و این دو شهرستان تأکید کرد.

 دراین نشست که با حضور دکتر کیارش بیرانوند مدیرکل شیلات لرستان صورت گرفت راهکارهای شکوفایی پتانسیل های آبزی پروری در کوهدشت و رومشکان بررسی شد و تصمیمات اساسی برای نیل بدین مقصود اتخاذ گردید.

 پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet