حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 18:11:33
سرویس اقتصادی
میرتاج‌الدینی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

بررسی عملکرد بودجه‌ای وزارت میراث فرهنگی با حضور مونسان

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در نشست امروز با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملکرد و میزان بودجه ‌این وزارتخانه مرد بحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی عملکرد بودجه‌ای وزارت میراث فرهنگی با حضور مونسان نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در نشست امروز با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عملکرد و میزان بودجه ‌این وزارتخانه مرد بحث و بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104920321301.jpg بررسی,عملکرد,بودجه‌ای,وزارت,میراث,فرهنگی,با,حضور,مونسان Icana

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: این نشست با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای بررسی عملکرد و بودجه این وزارتخانه برگزار شد.

وی ادامه داد: مونسان در این جلسه اعلام کرد، کمترین بودجه را این وزارتخانه به دلیل تازه تاسیس بودن، در اختیار دارد و بیشتر اقدامات ما مشارکتی و به صورت مردمی و توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه سهم ایران در بحث گردشگری به نُرم‌های جهانی تقریبا نزدیک شده است، اظهار کرد: وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست تاکید کرد که نُرم جهانی 10 درصد بوده و سهم ما 6.8 درصد از GDP به صورت مستقیم و غیرمستقیم است.

میرتاج‌الدینی با اشاره به پیشنهادات مونسان در این جلسه برای توسعه بحث گردشگری در کشور هم گفت: محور قرار دادن بخش گردشگری در برنامه‌های عمرانی کشور، تقویت اعتبارات برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری، تقویت اعتبارات برای حفظ و احیاء آثار تاریخی و حمایت از ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی به منظور تکمیل زنجیره تولید و فروش از پیشنهادات ارائه شده بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه تاکید کرد: افزایش سهم گردشکری کشورمان بسیار امیدوار کننده است و براساس این روند می‌توان تا پایان برنامه یعنی سال 2025 به بیست و پنج میلیارد دلار در حوزه گردشگری برسیم که دور از دسترس نیست.

وی با تاکید براینکه گردشگری را با سه هدف عمده می‌توان توسعه داد، افزود: توسعه و تبادل فرهنگی که حتی در فرهنگ قرآنی ما بر سیر و سیاحت برای عبرت از سرگذشت گذشتگانمان تاکید شده است، کشورمان دارای فرهنگ غنی و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، معنوی و زیارتی است که می‌تواند در بحث تبادل فرهنگی کمک بسیار شایانی برای ما باشد حتی سهم گردشگری دینی و زیارتی می‌تواند سهم قابل توجهی در گردشگری خارجی ما داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان کرد: با توسعه صنعت گردشگری اشتغال در جامعه افزایش خواهد داشت، همچنین احیاء آثار تاریخی در ایجاد جاذبه‌های گردشگری نقش بسزایی دارد.

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: احیاء خانه شهید شیخ محمد خیابانی طی سال جاری در صدمین سالگرد شهادتش، جای تقدیر و تشکر دارد، این شهید بزرگوار نماینده دوره دوم و چهارم مشروطه و رهبر قیام آذربایجان در دوره مشروطه علیه قرارداد ننگین وثوق‌الدوله بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet