حلول ماه ربیع الاول
1399/07/09 10:04:38
سرویس صحن
موافقان رد طرح یک فوریتی اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی:

معلمان باید حداقل صلاحیت تخصصی را داشته باشند

موافقان رد طرح یک فوریتی اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی بر اهمیت موضوع نحوه جذب معلمان آموزش و پرورش تأکید داشتند.
معلمان باید حداقل صلاحیت تخصصی را داشته باشند موافقان رد طرح یک فوریتی اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی بر اهمیت موضوع نحوه جذب معلمان آموزش و پرورش تأکید داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107054697649.jpg معلمان,باید,حداقل,صلاحیت,تخصصی,را,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی طغیانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با رد طرح یک فوریتی اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی گفت: طرحی ارائه شده که 24 هزار نفر را بدون حتی یک آزمون استخدام کند از این تعداد 18 هزار نفر پذیرفته و 6 هزار نفر رد شده‌اند که قصد داریم آنها را نیز جذب کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قانون، جذب معلمین از سال 1392 باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون استخدامی باشد، این موضوع برخلاف سیاست‌های کلی نظام است و روش جذب در آموزش و پرورش از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه حداقل های صلاحیت تخصصی باید در معلمان وجود داشته باشد، افزود: با کمیسیون تخصصی و کار تخصصی در مجلس همراهی کنیم، ساختار و نظام تعلیم و تربیت کشور با اینگونه طرح‌های غیرتخصصی از هم می‌پاشد.

در ادامه محمدحسین فرهنگی گفت: ما با توجه به ضرورت‌های آموزش و پرورش باید دو سوی طرح را در نظر بگیریم، یک طرف آن معلمان و طرف دیگر دانش‌آموزان هستند. زمینه باید به گونه‌ای فراهم شود که دانش‌آموزان و اولیای آنها متضرر نشوند.

وی با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری بر این بود که مصالح دانش‌آموزان را در نظر بگیریم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اگر دانش‌آموخته‌های دانشگاه فرهنگیان پاسخگو نبود به سراغ فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر بروید.

فرهنگی ادامه داد: آموزشیاران به تبعیض اعتراض دارند که چرا برای برخی آزمون حذف و برای برخی دیگر آزمون وجود دارد، از کمیسیون درخواست داریم وحدت رویه ایجاد کند.

مصطفی طاهری با اشاره به اینکه نقش معلم در آموزش و پرورش بی‌بدیل است، ادامه داد: اگر معلم درست انتخاب شود می‌تواند نواقص موجود را برطرف کند، در حال حاضر معیار جذب معلم تحمل 5 الی 6 ساعت تحصیل در روستاها و مناطق محروم است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قصد داریم معلم جذب کنیم تا دانش‌آموز تربیت کنند، عنوان کرد: باید اولیای و دانش‌آموزان مد نظر قرار گیرند. حق‌التدریسان بر اساس قول وزیر آموزش و پرورش تا زمانی که در آزمون موفق نشوند حق‌التدریس باقی می‌مانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet