حلول ماه ربیع الاول
1399/07/09 12:10:39
سرویس صحن
دهنوی در تذکر شفاهی:

بار مالی طرح تأمین کالاهای اساسی یک میلیارد دلار است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بر اساس طرح تأمین کالاهای اساسی به یک خانواده ۵ نفره نیازمند ۶۰۰ هزار تومان کمک معیشتی اختصاص داده می‌شود که کل بار مالی آن برای دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان معادل یک میلیارد دلار است.
بار مالی طرح تأمین کالاهای اساسی یک میلیارد دلار است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بر اساس طرح تأمین کالاهای اساسی به یک خانواده 5 نفره نیازمند 600 هزار تومان کمک معیشتی اختصاص داده می‌شود که کل بار مالی آن برای دولت 30 هزار میلیارد تومان معادل یک میلیارد دلار است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105332367663.jpg بار,مالی,طرح,تأمین,کالاهای,اساسی,یک,میلیارد,دلار,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 3 قانون اساسی گفت: آقای رئیس جمهور آیا می دانید وضعیت بازار چگونه است؟ مرغ کیلویی 22 هزار تومان، تخم مرغ شانه‌ای 38 هزار تومان و سیب‌زمینی کیلویی 4 هزار تومان است، آیا آمریکا مقصر این گرانی‌ها بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات نتیجه سوء مدیریت است و خجالت می‌کشیم بین مردم حاضر شویم، ادامه داد: در مجلس طرحی برای تأمین کالاهای اساسی تهیه شده، نماینده دولت اعلام می‌کند نمی‌توانیم آن را اجرایی کنیم و شروع به تخریب آن کردند.

وی با تأکید بر اینکه در طرح تأمین کالاهای اساسی آمده است بر اساس طرح تأمین کالاهای اساسی به 20 میلیون نفر ماهانه 120 هزار تومان جهت تهیه کالاهای اساسی کمک می‌شود، عنوان کرد: بر اساس طرح مذکور به یک خانواده 5 نفره نیازمند 600 هزار تومان کمک معیشتی اختصاص داده شده که کل بار مالی آن برای دولت 30 هزار میلیارد تومان که حدودا معادل یک میلیارد دلار است.

دهنوی با اشاره به اینکه 20 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی در این دولت به واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شد که سرنوشت آن مشخص نیست، ادامه داد: دولت به منظور تأمین مایحتاج اساسی مردم اعلام می‌کند که توان مالی ندارد، طرحی ارائه شده تا خیالمان راحت شود کسی در کشور گرسنه نمی‌ماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet