حلول ماه ربیع الاول
1399/07/10 14:33:01
سرویس بین الملل

گفتگوی تلفنی نایب رئیس مجلس با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد.
گفتگوی تلفنی نایب رئیس مجلس با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102638989218.jpg گفتگوی,تلفنی,نایب,رئیس,مجلس,با,رئیس,مجلس,عالی,جمهوری,خودمختار,نخجوان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان  طی یک تماس تلفنی با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد.

نیکزاد با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور گفت: پیشینه ارتباطات تاریخی دو ملت به تقویت و تحکیم مراودات در بخشهای مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین کمک فراوانی کرده است.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از درگیری میان آذربایجان و ارمنستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خویشتن‌داری طرفین، توقف درگیری و برقراری آتش بس به منظور حل مسالمت‌آمیز اختلافات دو کشور در چارچوب موازین و حقوق بین الملل تأکید دارد.

وی در همین بخش افزود: تشدید درگیری‌ها به سود هیچ‌ کشوری نخواهد بود و آثار جنگ و خشونت به همسایگان و منطقه سرایت خواهد کرد.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر صیانت و تداوم همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تأکید کرد و گفت: دشمنان روابط دو کشور با انتشار اخبار جعلی و کذب به دنبال  تأثیرگذاری منفی و ایحاد تفرقه در مسیر ارتباطات دوستانه فیمابین هستند و نباید اجازه داد دوستی تاریخی دو ملت تحت تأثیر دروغ های رسانه‌ای گردد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در پایان با حمایت از تقویت مناسبات پارلمانی فیمابین افزود: مجلس شورای اسلامی بویژه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای گسترش مراودات با جمهوری آذربایجان و برقراری صلح، ثبات و برقراری امنیت پایدار در منطقه اسقبال و حمایت می کند .

در ادامه این گفتگوی تلفنی واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران بر توسعه تبادلات پارلمانی میان مجالس دو کشور تأکید کرد .

طالب اف در ادامه از گروه دوستی پارلمانی ایران برای سفر رسمی به جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در اولین فرصت دعوت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet