شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/07/13 17:23:39
سرویس اقتصادی
فیروزی مطرح کرد

تشریح سفر وزیر صمت به فارس؛ از کلنگ زنی پروژه فولاد تا احیای واحدهای تولیدی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس خبر داد.
تشریح سفر وزیر صمت به فارس؛ از کلنگ زنی پروژه فولاد تا احیای واحدهای تولیدی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101616635334.jpg تشریح,سفر,وزیر,صمت,به,فارس؛,از,کلنگ,زنی,پروژه,فولاد,تا,احیای,واحدهای,تولیدی Icana

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان فارس، گفت: در سفر آقای رزم حسینی به استان فارس در گام نخست فاز 4 پروژه فولاد شهرستان کوار کلنگ‌زنی شد؛ این پروژه توسط بخش خصوصی با سرمایه ای بالغ بر حدود 2 هزار میلیار تومان در حال اجرا است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه فولاد در شهرستان کوار موجب تکمیل زنجیره تولید فولاد در بالادست و پایین دست شده و تاکنون برای 8 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است، افزود: با تکمیل زنجیره تولید فولاد علاوه بر اشتغالزایی از خام فروشی نیز جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه هرچند بسیاری از صنایع الکترونیک در استان فارس قرار دارد اما به دلیل بی‌توجهی بسیاری از آنها به حالت تعطیل درآمده به گونه‌ای که از این استان به عنوان صنعت خاموش یاد می‌شود، اضافه کرد: یکی از سیاست‌های مهم مدنظر وزیر صمت، احیای واحدهای تولیدی است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزایش حجم عرضه و کاهش قیمت‌ها را یکی دیگر از سیاست‌های رزم حسینی توصیف کرد و ادامه داد: با رشد تولید از یک سو بازارهای داخلی تامین می‌شود واز سوی دیگر زمینه صاردات فراهم خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ظرفیت‌های معدنی استان فارس اشاره کرد و ادامه داد: به گفته رزم حسینی بیش از 90 درصد اختیارات شورای عالی معادن به استان‌ها واگذار می شود تا تصمیم گیری به استان ها واگذار شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet