خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1399/07/16 11:52:50
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

زوال ایالات متحده آغاز  شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم گفت: نمی توان برای جایگاه آمریکا در جهان و منطقه آینده خوبی تصور کرد زیرا زوال ایالات متحده آغاز  شده است.
زوال ایالات متحده آغاز  شده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم گفت: نمی توان برای جایگاه آمریکا در جهان و منطقه آینده خوبی تصور کرد زیرا زوال ایالات متحده آغاز  شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202010104976131772.jpg زوال,ایالات,متحده,آغاز  شده,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری اولین دور مناظره های ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: ایالات متحده پس از یک دوره صعودی در زمینه کسب قدرت، روند افولی در زمینه سیاست داخلی  آغاز کرده است. 

وی ادامه داد: این روند افولی پس از حادثه یازدهم سپتامبر شدت گرفت به گونه ای که  جامعه آمریکا انسجام و روحیه ملی سابق را نداشته و اقتصاد آن ها نیز دچار مشکلاتی شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم با بیان این که قدرت نظامی آمریکا بازدارندگی سابق را ندارد، تصریح کرد: دوران زوال و افول قدرت آمریکایی در جهان آغاز شده طوری که چین، روسیه و اروپایی ها متوجه این موضوع شده اند و آثار آن در درون جامعه آمریکا نیز قابل مشاهده است.

وی مناظره اول بایدن و ترامپ نشان دهنده شکاف ها و آسیب های اساسی جایگاه آمریکا و سیاست داخلی این کشور دانست و افزود: وضعیت امروز ایالات متحده نشان می دهد که افراد صاحب منصب  قدرتشان روز به روز کمتر می شود. 

رحیمی جهان آبادی عنوان کرد: ترامپ در قیاس  با اوباما،کلینتون و سایر روسای جمهوری آمریکا  برای کل جهان یک فاجعه است و سیاست خارجی ترامپ آسیب های زیادی به مناسبات بین المللی زد که نمونه آن می توان در برجام دیدید.

وی جو بایدن پیروز مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست و تاکید کرد:بر خلاف آنچه ترامپ  تبلیغ می کرد بایدن نشان داد آدم خواب آلود و ناتوانی نیست. 

وی ادامه داد:بایدن نشان داد دارای قدرت دفاع و تهاجم بوده به لحاظ جسمی آمادگی دارد تا با ترامپ و جمهوری خواهان مقابله کند  از طرف دیگر ترامپ شخصیت پوپولیست و ضعیف خودش مجدد  به دید همگان گذاشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس یازدهم عنوان کرد: آینده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمی توان پیشبینی کرد چون این کشور یکی از غیر دموکرات ترین و ناکارآمد ترین سیستم های انتخاباتی دارد.

وی افزود:برخلاف ادعاهای آمریکا رئیس جمهور به صورت مستقیم توسط مردم انتخاب نمی شود و آرای الکترال به صورت واسطه ای سرنوشت آمریکا را رقم می زند.

رحیمی جهان آبادی خاطر نشان کرد:با توجه به انتخابات دو مرحله ای،واسطه ای،غیر دموکراتیک  و فضای رو به اضمحلال در آمریکا، نمی توان برای جایگاه آمریکا در جهان و منطقه آینده خوبی تصور کرد زیرا زوال ایالات متحده آغاز  شده است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet