هدر موبایل
1399/07/15 11:31:16
سرویس سیاسی
جلالی مطرح کرد

عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل تلاش برای لاپوشانی شکست معامله قرن است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است بحرین و امارَت ابوظبی دو کشور کوچک و کم‌تأثیر در روابط منطقه هستند که روابط خود با رژیم جعلی اسرائیل را علنی کرده‌اند و این روند میان سایر اعراب ادامه نخواهد یافت.
عادی‌سازی روابط اعراب با اسرائیل تلاش برای لاپوشانی شکست معامله قرن است عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است بحرین و امارَت ابوظبی دو کشور کوچک و کم‌تأثیر در روابط منطقه هستند که روابط خود با رژیم جعلی اسرائیل را علنی کرده‌اند و این روند میان سایر اعراب ادامه نخواهد یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/202009108149298148.jpg عادی‌سازی,روابط,اعراب,با,اسرائیل,تلاش,برای,لاپوشانی,شکست,معامله,قرن,است Icana

حسین جلالی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تلاش آمریکایی ها برای عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم جعلی اسرائیل را به دلیل شکست در پروژه معامله قرن دانست و گفت: در حال حاضر دعوت از کشورهای عربی برای خیانت به جهان اسلام آخرین تیر در کمان آمریکایی ها است که همانند معامله قرن به سنگ می خورد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیب سقوط آمریکا شدت یافته است، عنوان کرد: اگر اسرائیل و آمریکا ثبات داشتند نیازی به ارتباط با کشورهای کوچک عربی همچون بحرین و امارت ابوظبی که به اندازه یک بخش از شهرستان ها ما هم نیستند، نداشتند.

حسین جلالی

وی در ادامه برقراری روابط با کشور کوچکی همچون بحرین را چندان استراتژیک و راهبردی ندانست و افزود: آنها صرفا تلاش دارند با یک کشور با هویت عربی ارتباط برقرار کنند در حالی که حتی هنوز نتوانسته اند روابطی که با عربستان سعودی دارند را علنی کنند.

جلالی ادامه داد: علنی کردن روابط کشورهای کوچکی همچون بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، پیروزی جریان مقاومت است که پیش از این بارها از خیانت پشت پرده برخی کشورهای خودفروخته عربی و اسلامی گفته بود، که امروز به مرحله افشا رسیده است.

وی افزود: بحرین و امارَت ابوظبی نیز گمان کرده اند با برقراری علنی روابط با رژیم جعلی اسرائیل می توانند امنیت کشور خود را در خلیج فارس تأمین کنند در حالی که بیش از گذشته کشورشان ناامن خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز اطمینان از اینکه علنی شدن روابط با اسرائیل ادامه چندانی نخواهد یافت، خاطرنشان کرد: تلاش آمریکا برای ادامه روند عادی سازی صرفا جهت دست پر بودن ترامپ برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ایالات متحده است که به نتیجه نمی رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet