ولادت حضرت امام رضا (ع)
1388/08/17 10:50:00
سرویس صحن

توکلی‌حذف سال 88 از لایحه‌مغایر ماده 13است

**نماینده تهران حذف سال ۸۸ از لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها را مغایر ماده ۱۳ این لایحه دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "احمد توکلی" نماینده تهران در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه‌علنی امروز را برعهده داشت، گفت: علاقه شما به افزایش مواد تفاهمی،‌دولت مورد تقدیر است.

وی پیشنهاد حذف سال 88 از ماده 16 را مغایر ماده 13 این لایحه دانست و افزود: براساس ماده 13 این لایحه دولت مکلف است تمام منابع حاصل از اجرای قانون را به حساب خاصی به نام هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه داری کل واریز کند و صد در صد وجوه واریز را در قوانین بودجه سنواتی برای موارد پیش‌بینی شده در مواد9،8 و 12 این قانون اختصاص خواهد یافت .

توکلی ادامه داد: براساس تبصره یک ماده 13 نیز دولت مکلف است اعتبارات هر یک از مصارف موضوع مواد مذکور را در چهار ردیف مستقل در لایحه بودجه سنواتی درج کند.

وی گفت: یعنی باید چهار ردیف به وجود آید که یک ردیف آن درآمد و سه ردیف آن هزینه‌های مواد 8،9، 12 می‌باشد.

نماینده تهران افزود: ماده 16 این لایحه دولت را مجاز می‌کند در راستای اجرای قانون در سال 88 بودجه حاصل و به ردیف درآمدی مربوط مندرج در قانون بودجه سال 88 کل کشور را واریز ومعادل 100 درصد اعتبار تحت عنوان اعتبارات موضوع هدفمندسازی حامل‌های انرژی را هزینه کند. یعنی یک ردیف درآمد و یک ردیف هزینه .

وی تصریح کرد: لذا این امر مغایر با ماده 13 است و دلیل مصوبه کمیسیون این بود که 6 ماهه دوم سال 88 این  کار عملی شود و تفکیک چون امکان پذیر نیست لذا مقرر کرد در سال 88 دو ردیف هزینه درآمد به وجود آید و از سال 89 به بعد نیز چهار ردیف را مشخص کرد.

وی گفت: این تخصیص بسیار مهم و معناداری است که هیات رییسه نمی‌تواند پیشنهاد حذف سال 88 را بپذیرد.

ابوترابی‌فرد نیز در پاسخ به وی گفت: ما از نظر آیین‌نامه‌ نمی‌دانیم پیشنهاد حذف را به دلیل این که تخصیص می‌زند حذف کنیم و مانع از طرح آن شویم.

وی افزود: حداکثر این است که همکاران توجه به مفاد لایحه را در رای خود لحاظ کنند.      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet