خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/07/18 09:46:00
سرویس اقتصادی
رشیدی:

دولت به 6 دهک پایین جامعه یارانه پروتئینی پرداخت کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت اگر نمی‌توانند ارز ترجیحی مورد نیاز برای تهیه نهاده‌های دامی را تخصیص دهد قیمت نهاده ها را آزاد کرده و در ادامه به ۶ دهک پایین جامعه یارانه پروتئینی پرداخت کند.
دولت به 6 دهک پایین جامعه یارانه پروتئینی پرداخت کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت اگر نمی‌توانند ارز ترجیحی مورد نیاز برای تهیه نهاده‌های دامی را تخصیص دهد قیمت نهاده ها را آزاد کرده و در ادامه به 6 دهک پایین جامعه یارانه پروتئینی پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106003710791.jpg دولت,به,6,دهک,پایین,جامعه,یارانه,پروتئینی,پرداخت,کند Icana

محمد رشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از گرانی مجدد مرغ در روزهای اخیر به علل گرانی و راه‌های ایجاد ثبات قیمتی این کالای اساسی اشاره کرد و گفت: براساس گزارش وزارت صمت تنها 50 درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران توسط دولت تهیه می‌شود و مرغدار باید 50 درصد دیگر را از بازار آزاد تهیه کند و این مسئله تولیدکننده را با مشکلات متعددی رو به رو کرده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید تکلیف خود و مرغداران را مشخص کند درواقع اگر نمی‌توانند ارز ترجیحی مورد نیاز برای تهیه نهاده‌های دامی را تخصیص دهد، قیمت نهاده‌ها را آزاد کرده و در ادامه به 6 دهک یارانه پروتئینی پرداخت شود یا در غیر این صورت، یارانه نهاده‌های دامی راکامل و به درستی تامین کند چراکه اکنون یارانه نهاده‌ها با تاخیر و مشکلات فراوان به دست مرغدار می‌رسد که این مهم عدم جوجه‌ریزی و در ادامه گرانی قیمت مرغ را به دنبال دارد.   

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ متاثر از تورم موجود در جامعه نیز است، افزود: دولت باید تکلیف خود را با مرغدار و مردم مشخص کند چراکه وضعیت کنونی منجر به تعطیلی تعداد قابل‌ ملاحظه‌ای از مرغداری‌ها شده و مردم و تولیدکننده توامان متضرر شده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی که هزینه‌های آب، برق، گاز و بیمه کارگرِ تولیدکنندگان توسط دولت افزایش پیدا کرده است چطور می‌توان از آن‌ها خواست قیمت محصول خود را افزایش ندهند؟/

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet