خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/07/16 14:50:31
سرویس اقتصادی
رشیدی در تشریح سفر کمیسیون کشاورزی به استان کرمانشاه:

اجرای طرح سامانه سردسیری تحولی بزرگ در حوزه آبی کرمانشاه است/ مطالعات سامانه سردسیری به کمیسیون کشاورزی ارائه می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سامانه سردسیری بخش زیادی از شهرستان کرمانشاه و قسمتی از اورامانات را در بر می‌گیرد و می‌تواند تحول جدی و بنیادی در حوزه آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهرستان کرمانشاه به همراه داشته باشد.
اجرای طرح سامانه سردسیری تحولی بزرگ در حوزه آبی کرمانشاه است/ مطالعات سامانه سردسیری به کمیسیون کشاورزی ارائه می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سامانه سردسیری بخش زیادی از شهرستان کرمانشاه و قسمتی از اورامانات را در بر می‌گیرد و می‌تواند تحول جدی و بنیادی در حوزه آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهرستان کرمانشاه به همراه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101542361620.jpg اجرای,طرح,سامانه,سردسیری,تحولی,بزرگ,در,حوزه,آبی,کرمانشاه,است/,مطالعات,سامانه,سردسیری,به,کمیسیون,کشاورزی,ارائه,می‌شود Icana

محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان کرمانشاه، گفت: کمیسیون کشاورزی به منظور نظارت میدانی از سامانه گرمسیری و پیگیری اجرای سامانه سردسیری که از مصوبات سفر مقام معظمی رهبری است به استان کرمانشاه سفر کردند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در سفر اعضای کمیسیون کشاورزی به استان کرمانشاه مورد پیگیری و تصویب قرار گرفت حق آبه اورامانات بود، تصریح کرد: بخش‌های زیادی از مناطق اورامانات در تامین آب مورد نیاز کشاورزی، صنعت و شرب دچار مشکل هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار بزرگی در طرح سامانه گرمسیری انجام شده اما اعضای کمیسیون کشاورزی اعتقاد داشتند وزارت جهاد کشاورزی در خصوص اصلاح الگوی کشت و شیوه آبیاری اقدامات تخصصی انجام نداده است، عنوان کرد:در مناطق پایین دست سامانه گرمسیری شاهد استفاده از سامانه‌های منسوخ آبیاری بارانی هستیم در حالی که شیوه‌های جدیدتری مانند آبیاری زیر سطحی در دنیا اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید از منابع آبی موجود به شیوه صحیح استفاده کنیم، ادامه داد: با استفاده از شیوه‌های جدید و اصلاح الگوی کشت باید در مناطق تحت پوشش سامانه گرمسیری حداقل مصرف آب را داشته باشیم.

رشیدی با بیان اینکه اجرای هرچه سریع‌تر سامانه سردسیری یکی از مطالبات اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بود، تصریح کرد: رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی از مدیر شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در خواست کرد تا مطالعات سامانه سردسیری انجام شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سامانه سردسیری بخش زیادی از شهرستان کرمانشاه و قسمتی از اورامانات را در بر می‌گیرد و می‌تواند تحول جدی و بنیادی در حوزه آب شرب، کشاورزی و صنعت در شهرستان کرمانشاه به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مقرر شد مطالعات سامانه سردسیری مجددا مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و توسط شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ارائه شود، خاطرنشان کرد: در کمیسیون کشاورزی منابع بودجه‌ای برای راه اندازی سامانه سردسیری مدنظر قرار می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet