شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/07/19 14:06:16
سرویس اقتصادی
آزادی‌خواه:

مدعیان واردات با استفاده از دروغ و رانت 14 میلیارد دلار ارز دریافت کرده‌اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: برخی مدعیان واردات با استفاده از دروغ، فساد و رانت ۱۴ میلیارد دلار ارز دریافت کرده‌اند اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات وارداتی صورت نگرفته است.
مدعیان واردات با استفاده از دروغ و رانت 14 میلیارد دلار ارز دریافت کرده‌اند عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: برخی مدعیان واردات با استفاده از دروغ، فساد و رانت 14 میلیارد دلار ارز دریافت کرده‌اند اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات وارداتی صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201912109124719986.jpg مدعیان,واردات,با,استفاده,از,دروغ,و,رانت,14,میلیارد,دلار,ارز,دریافت,کرده‌اند Icana

احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اقتصاد دولتی و ضعف در تامین کالاهای اساسی، گفت: ارز ترجیحی 4200 تومانی با کمترین بهانه در اختیار مدعیان واردات کالاهای اساسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از مدعیان واردات هیچگونه نهاده و کالای اساسی وارد نمی‌کنند، عنوان کرد:  14 میلیارد دلار به واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شد که با مصوبه مجلس مقرر شد این میزان  ارز در اختیار خود مردم قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی مدعیان واردات با استفاده از دروغ، فساد و رانت 14 میلیارد دلار ارز دریافت کرده‌اند اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات واردات چندانی صورت نگرفته و اساسی ترین علت کمبود نهاده دامی در حال حاضر تخلف برخی از واردکنندگان است .

آزادی‌خواه، افزود: مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح تامین کالاهای اساسی از طریق کارت‌های اعتباری، 14 میلیارد تومان ارز اختصاصی به واردات را از دست واردکنندگان سوء استفاده کننده خارج و به مردم سپرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: شرکت پشتیبانی اموردام باید پاسخگو باشد که چرا امکان تامین نهاده بر مبنای ارز 4 هزار 200 تومانی برای مرغداران وجود ندارد اما به هر میزان که نیاز داشته باشند می‌توانند در بازار سیاه و با قیمت چندین برابر بالاتر تامین کنند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet