شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/07/21 10:02:40
سرویس اجتماعی
عنابستانی:

آمار کاهش بیکاری آمار درستی نیست/ از یک میلیارد یورو تا یک و نیم میلیارد یورو کجاست؟

رییس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در آمار رسمی دولتی مرتب اعداد و ارقامی از افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اطلاع رسانی می‌شود، این اعداد و ارقام، آمار درست و قابل استنادی نیستند.
آمار کاهش بیکاری آمار درستی نیست/ از یک میلیارد یورو تا یک و نیم میلیارد یورو کجاست؟ رییس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در آمار رسمی دولتی مرتب اعداد و ارقامی از افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اطلاع رسانی می‌شود، این اعداد و ارقام، آمار درست و قابل استنادی نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109141802915.jpg آمار,کاهش,بیکاری,آمار,درستی,نیست/,از,یک,میلیارد,یورو,تا,یک,و,نیم,میلیارد,یورو,کجاست؟ Icana

علی اصغر عنابستانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد افزایش بیکاری در کشور گفت: آمار منفی رشد اقتصادی در چند سال اخیر عاملی بر رشد تورم و کاهش صادرات و افزایش واردات شده که خبر از کوچک شدن سفره خانوارهای ایرانی می‌دهد، ادعای کاهش بیکاری و ایجاد شغل جدید در چنین جامعه‌ای ادعایی غلط است.

رشد اقتصادی در کشور منفی است

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس یازدهم افزود: نمی‌توانیم ادعا کنیم در جامعه‌ای که تورم بالای ۴۰ درصد و خط فقر نزدیک ده میلیون تومان و رشد اقتصادی منفی دارد، ایجاد اشتغال کرده‌ایم. ایجاد شغل در جامعه منجر به کاهش بسیاری از آسیب‌ها و رشد اقتصادی می‌شود این در حالی است که رشد اقتصادی در کشور ما منفی و آسیب‌های اجتماعی رو به رشد است. ادعای ایجاد شغل در هر جامعه‌ای متناسب با پارامترهای اقتصادی آن جامعه است.

عنابستانی با انتقاد از درست نبودن آمار و ارقام کاهش بیکاری در کشور تاکید کرد: در آمار رسمی دولتی مرتب با اعداد و ارقامی از افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری اطلاع رسانی می‌شود، این اعداد و ارقام، آمار درست و قابل استنادی نیستند، مردم آمار درست را متناسب با اقتصاد، میزان اشتغال اطرافیان در زندگی روزمره خود می‌سنجند.

رشد بیکاران بدهکار

سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تزریق پول به بیکاران در چند سال اخیر نه تنها موجب اشتغال و حل مشکل بیکاری نشد بلکه عاملی بر رشد بیکاران بدهکار شده است.

تزریق پول به یک شغل بدون توجه به اصل، اساس و پایداری آن شغل اشتباه است که به دفعات در سنوات اخیر شاهد آن بوده‌ایم

نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: تزریق پول به یک شغل بدون توجه به اصل، اساس و پایداری آن شغل اشتباه است که به دفعات در سنوات اخیر شاهد آن بوده‌ایم، این اقدام می‌تواند در مقطعی از زمان منجر به پاک کردن آمار لحظه‌ای بیکاری، بدون توجه به ماندگاری و درآمدزایی آن شغل در جهت ثبت آماری اعلام می‌شود، متاسفانه در راستای ایجاد شغل در کشور موفق عمل نکرده‌ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: سال ۹۷ حدود ۱/۵ میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به موضوع توسعه اشتغال روستایی اختصاص داده شد که براساس گزارشات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود ۴ الی۵ میلیون یورو این مبلغ به اشتغال روستایی اختصاص داده شد؛ مابقی کجا به کدام امر مهم دیگری اختصاص داده شده است؛ که کشور در بخش اشتغال روستایی با مشکل مواجه است؟

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: از یک میلیارد یورو هزینه درمان کرونا تا ۱/۵ میلیارد یورو هزینه اشتغال روستایی که از صندوق توسعه ملی به دولت داده شده، برای حل مشکلات مردم کجا هزینه شده است؟ بدون شک از هر مسیر قانونی چه مجلس چه نهاد دیگر باشد پیگیر این مسئله خواهیم بود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet