خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/07/29 14:35:54
سرویس بین الملل
مقتدایی با اشاره به تصمیم تازه ترامپ مطرح کرد:

یارگیری ترامپ از چهره های حامی تروریسم /حامی تروریست ها عضو دیوان عالی آمریکا می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ارتباط عمیق اعضاء و نزدیکان دولت ترامپ با سازمان منافقین گفت: مشخص است که دولت های تروریستی از سازمان های تروریستی حمایت می کنند.
یارگیری ترامپ از چهره های حامی تروریسم /حامی تروریست ها عضو دیوان عالی آمریکا می شود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ارتباط عمیق اعضاء و نزدیکان دولت ترامپ با سازمان منافقین گفت: مشخص است که دولت های تروریستی از سازمان های تروریستی حمایت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807106267941737.jpg یارگیری,ترامپ,از,چهره,های,حامی,تروریسم,/حامی,تروریست,ها,عضو,دیوان,عالی,آمریکا,می,شود Icana

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گزینه پیشنهادی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای عضویت در دیوان عالی این کشور سابقه وکالت برای گروه تروریستی منافقین را دارد ، گفت: این نخستین بار نیست که نزدیکان ترامپ سابقه حملیت یا همکاری با گروه های تروریستی به خصوص سازمان منافقین را دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شخص وزیر امورخارجه آمریکا مایک پمپئو نیز سابقه نزدیکی با این گروه را دارد و بارها در مراسم و میتینگ های آن ها شرکت کرده است.

وی همچنین افزود : البته مشخص است که دولتی که خود رویه های تروریستی دارد مشکلی برای نزدیکی و حمایت از تروریست ها ندارد اما مساله حمایت آمریکا و دولت ترامپ از سازمان منافقین مقدار زیادی نیز به رویکردهای مشترک این گروه و دولت تروریست باز می گردد.

عباس مقتدایی

مقتدایی با بیان این که حقوق بشر نزد سیاستمداران و دولتمردان ایالات متحده آمریکا معیار دوگانه ای دارد، اظهار داشت: تفاوت رفتاری ایالات متحده با گروهی همچون حزب الله و نیروهای مقاومت و رویه ای که با سازمانی همانند سازمان منافقین با آن سابقه تروریستی دارد، به خوبی نمایانگر رویه و رفتار دولت فعلی آمریکا و در نگاه کلان تر، حاکمیت ایالات متحده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،  ایمی کانی بارت، گزینه پیشنهادی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای عضویت در دیوان عالی این کشور سابقه وکالت برای گروه تروریستی منافقین را داشته است. روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد ایمی بارت، زمانی که این گروه تبعیدی از ایران (گروهک منافقین) در تلاش برای خروج از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت خارجه آمریکا بوده وکالت آن را به عهده داشته است. بارت  سابقه وکالت برای این گروه تروریستی را سال ۲۰۱۷، قبل از برگزاری جلسه تأیید صلاحیتش برای تصدی سمت ریاست دادگاه استیناف شیکاگو، در قالب یک پرسشنامه مجلس سنای آمریکا ذکر کرده بود.نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: اگرچه این روزها اروپا خانه امن سازمان تروریست منافقین است اما هنوز هم اصلی ترین حمایت ها مثل همیشه از کاخ سفید واشنگتن از آن ها می شود و می بینیم که رییس جمهور تروریست آمریکا نیز از بین حامیان همین گروه تروریستی که سابقه وکایت و دفاع از آن ها را دارد ، یارگیری می کند.

بر اساس این گزارش«دونالد ترامپ» ، «اِیمی کانی بارِت» را به عنوان نامزد جانشینی «روث بیدر گینسبرگ» قاضی فوت شده در دیوان عالی آمریکا معرفی کرد. دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف در آمریکاست و تصمیم‌گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره نیز بر عهده این نهاد است. عضویت در این دیوان مادام‌العمر است و تغییر در ترکیب این هیئت می‌تواند سال‌ها بر وضعیت موازنه قوا در این کشور اثرگذار باشد.

دیوان عالی آمریکا هشت قاضی و یک رئیس دارد. هرچند که هریک از این ۹ نفر، آرایی برابر دارند، اما در عمل پس از رئیس که از سوی رئیس‌جمهور منصوب می‌شود، قاضی ارشد، که بیشترین سابقه را در میان قضات دیوان عالی دارد، دارای بالاترین نفوذ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet