حلول ماه ربیع الاول
1399/07/22 11:37:23
سرویس اقتصادی

درخواست وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو 5درصد زیر نرخ بازار/مخالفت مجلس با فرمول دولت به دلیل تداوم گرانی

هرچند وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواستار افزایش قیمت کارخانه ای خودرو با فرمول عرضه چهارچرخ ها ۵درصد زیر نرخ بازار شدند اما از آن جا که این سیاست موجب افزایش قیمت می شود کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به صراحت با آن مخالف کردند.
درخواست وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو 5درصد زیر نرخ بازار/مخالفت مجلس با فرمول دولت به دلیل تداوم گرانی هرچند وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواستار افزایش قیمت کارخانه ای خودرو با فرمول عرضه چهارچرخ ها 5درصد زیر نرخ بازار شدند اما از آن جا که این سیاست موجب افزایش قیمت می شود کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به صراحت با آن مخالف کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105082784126.jpg درخواست,وزارت,صمت,برای,قیمت,گذاری,خودرو,5درصد,زیر,نرخ,بازار/مخالفت,مجلس,با,فرمول,دولت,به,دلیل,تداوم,گرانی Icana

سرویس اقتصادی- نابسامانی بازار خودرو و مشکلات خودروسازان موجب شد اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به همراه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان با برگزاری جلسات متعدد راهکارهای موردنیاز برای ساماندهی بازار چهارچرخ‌ها را بررسی کنند.

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره تصمیمات اخذ شده در جلسات مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن، وزارت صمت و خودروسازان، گفت: در این جلسات راهکارهای کاهش قیمت خودرو مطرح و بررسی شد؛ در وهله نخست خودروسازان و وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار فروش خودرو با قیمت حاشیه بازار(5 درصد زیر قیمت بازار) بودند که نمایندگان مجلس به صراحت با این راهکار مخالفت کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: فروش خودرو در بورس کالا راهکار نمایندگان برای ساماندهی بازار خودرو بود که دستگاه‌های حاضر در جلسه با آن موافقت کردند، بنابراین مقرر شد طرح ساماندهی بازار خودرو که در حال حاضر در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی است به عنوان راهکار بلندمدت برای بهبود شرایط صنعت خودرو و کاهش قیمت‌ها در نظر گرفته شود.

حجت الله فیروزی

وی بررسی راهکارهای کوتاه مدت برای ساماندهی بازار خودرو را یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در جلسات مذکور برشمرد و اضافه کرد: مقرر شد سیاست «قیمت‌گذاری توسط شرکت‌های خودروساز براساس ضوابط قیمت‌گذاری کالای تولید داخل (ضوابط هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها) به صورت ماهانه تعیین و ملاک فروش خودرو قرار گیرد» به عنوان راهکار کوتاه مدت در نظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از آنجایی که موضوع فوق باید در قالب یک ماده واحده تصویب شود، در صورتی که به صورت طرح یا لایحه در مجلس بررسی و تصویب شود زمانبر خواهد بود که می توان از دو مسیر شورای عالی سران قوا یا به صورت تبصره (1)ماده 45 آیین نامه مجلس مصوب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet