آغاز امامت اما زمان (عج)
1399/07/23 08:44:38
سرویس سیاسی
مالکی با اشاره به علت شکست مذاکرت صلح افغانستان:

آمریکا به دنبال اعطای مشروعیت سیاسی به طالبان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها با کمرنگ کردن حضور دولت قانونی افغانستان در روند مذاکرات صلح، زمینه شکست این امر را فراهم کردند.
آمریکا به دنبال اعطای مشروعیت سیاسی به طالبان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها با کمرنگ کردن حضور دولت قانونی افغانستان در روند مذاکرات صلح، زمینه شکست این امر را فراهم کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/45505.jpg آمریکا,به,دنبال,اعطای,مشروعیت,سیاسی,به,طالبان,است Icana

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه ایران از روند صلح در افغانستان حمایت کافی نکرده است، گفت: آمریکایی ها طی دهه‌های اخیر استراتژی های اشتباهی در منطقه اجرایی کردند از این رو همواره با شکست مواجه می شوند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع معادلات افغانستان به گونه‌ای است که نمی توانند جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از کشورهای منطقه را کنار بگذارند.

وی ادامه داد: البته جمهوری اسلامی ایران دخالتی در امور داخلی افغانستان ندارد و اظهارات نماینده ویژه آمریکا مبنی بر اینکه شکست روند صلح در این کشور به دلیل دخالت ایران بوده، شیطنت و دروغ بزرگی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بیش از 18 سال در منطقه خصوصا افغانستان گرفتار شده اند، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها موجب شدند دولت مرکزی و قانونی افغانستان حضورش در مذاکرات صلح کم رنگ شود و در این میان تلاش کردند به طالبان مشروعیت سیاسی بدهند که استراتژی شتاب زده ای محسوب می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet