حلول ماه ربیع الاول
1399/07/25 16:02:00
سرویس سیاسی
مقتدایی:

گسترش مناسبات با کشورهای شرقی به جهش اقتصادی سرعت می‌بخشد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گسترش مناسبات با کشورهای شرقی می تواند تاخیرهای اروپا در زمینه دیپلماسی اقتصادی را جبران کند.
گسترش مناسبات با کشورهای شرقی به جهش اقتصادی سرعت می‌بخشد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گسترش مناسبات با کشورهای شرقی می تواند تاخیرهای اروپا در زمینه دیپلماسی اقتصادی را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107187660895.jpg گسترش,مناسبات,با,کشورهای,شرقی,به,جهش,اقتصادی,سرعت,می‌بخشد Icana

عباس مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به چین، گفت: دولت باید در ماه های ابتدایی قدرت گرفتن اقدام به برگزاری مذاکرات با کشورهای شرقی می کرد، نه اینکه در ماه های پایانی به این مهم دست بزند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تجربه تاریخی قبل از انقلاب نشان می دهد کشورهای اروپایی هم راستا با آمریکا، به دنبال تضعیف و عدم همکاری جدی و گسترده با جمهوری اسلامی ایران هستند. در واقع نگاه آنها در تضاد با رویکردهای مردم سالاری دینی در ایران است.

وی ادامه داد: گسترش مراودات با کشورهای آسیایی را به عنوان موضع خوب تلقی می کنیم زیرا دریچه های جدیدی را برای کشورمان ایجاد می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: جمهوری اسلامی ایران با 15 کشور آسیایی همسایه است و کشورهایی همچون چین، هند، ژاپن و غیره می توانند تامین مالی پروژه ها در کشورمان و همچنین مراودات پولی و تجاری را تسهیل کنند.

مقتدایی ادامه داد: حضور ظریف در چین در راستای گسترش مناسبات ایران با آسیا است و این مناسبات می تواند تاخیرهای اروپا در زمینه دیپلماسی اقتصادی را جبران کند؛ همچنین دریچه های جدیدی از دیپلماسی اقتصادی را به روی کشورمان باز خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی می توانیم جهش اقتصادی را با نگاه به آسیا سرعت ببخشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet