هدر موبایل
1399/07/22 15:03:46
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

سعودی‌ها برای فرار از باتلاق یمن، به دنبال راه حل سیاسی هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات صلح سازمان ملل پیرامون حل بحران یمن، راه فرار و نجات برای عربستان است.
سعودی‌ها برای فرار از باتلاق یمن، به دنبال راه حل سیاسی هستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکرات صلح سازمان ملل پیرامون حل بحران یمن، راه فرار و نجات برای عربستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/109894.jpg سعودی‌ها,برای,فرار,از,باتلاق,یمن،,به,دنبال,راه,حل,سیاسی,هستند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص سفر نماینده ویژه سازمان ملل به ریاض برای بررسی طرح صلح یمن، گفت: کشورهای منطقه از جمله عربستان متوجه شدند مسئله یمن راهکار نظامی ندارد از این رو به سمت گفتگوهای سیاسی حرکت می کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سعودی ها ابتدا تصور می کردند می توانند از طریق نظامی مشکل یمن را برطرف کنند اما اکنون که در این کشور گرفتار شدند و می دانند دامنه ناامنی ها و تنش هایشان به کشورهای حاشیه خلیج فارس کشیده می شود، به دنبال راه حل سیاسی هستند.

وی ادامه داد: در واقع موضوع بررسی طرح صلح یمن از سوی سازمان ملل راه فراری است که عربستان دنبال می کند زیرا دریافته اند که باتلاق یمن موجب از بین رفتن آبرو، اقتصاد و امنیت شبه جزیره عربی می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی مسئله صلح سازمان ملل پیرامون حل بحران یمن، موضوع نجات عربستان است زیرا چشم اندازی از پیروزی، برای سعودی ها دیده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن به منظور بررسی پیش نویس طرح صلح سازمان ملل پیرامون حل بحران یمن به ریاض سفر می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet