هدر موبایل
1399/07/30 13:46:29
سرویس استان ها
اسماعیلی مطرح کرد:

تکمیل تصفیه خانه سد «تازه کند» جان تازه ای به روستاهای مغان می بخشد

نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: با تکمیل تصفیه خانه سد «تازه کند» در بازه زمانی دو ساله، حدود ۲۲۱ روستا از این آب بهره مند می‌شوند و در روستاها آب شرب دائمی خواهیم داشت.
تکمیل تصفیه خانه سد «تازه کند» جان تازه ای به روستاهای مغان می بخشد نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: با تکمیل تصفیه خانه سد «تازه کند» در بازه زمانی دو ساله، حدود ۲۲۱ روستا از این آب بهره مند می‌شوند و در روستاها آب شرب دائمی خواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109968495845.jpg تکمیل,تصفیه,خانه,سد,«تازه,کند»,جان,تازه,ای,به,روستاهای,مغان,می,بخشد Icana

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: در حوزه انتخابیه چند مشکل اساسی داریم و که برخی از آنها با حضور استاندار  بررسی می شوند.

وی ادامه داد:پروژه "سد تازه کند "با توجه به  نیاز ۳۰۰ میلیونی اعتبار آن، با فاینانسی که بانک رفاه منطقه در اختیار ما قرار داده، این امر تامین شده و رو به اتمام است.

اسماعیلی در ادامه مطرح کرد: برای تصفیه خانه آب سد تازه کند تلاش می کنیم که تکمیل شود، باتوجه به قولی که استاندار و معاون وزیر نیرو به ما داده است  می توانیم در بازه زمانی دو ساله آن را تحویل مردم دهیم.

بیشتر بخوانید:

عضو مجمع نمایندگان شمالغرب دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تکمیل پروژه سد تازه کند گرمی را ضروری دانست و افزود: با توجه به اینکه خط انتقال آن در روستاها بوده و فقط تصفیه خانه نداریم؛ در بازه زمانی دو ساله نزدیک به ۲۲۱ روستا از این آب بهره مند می شوند و در روستاها آب شرب دائمی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مردم در روستاها به شدت کمبود آب دارند، تاکید کرد: بهره‌برداری کامل از سدتازه کند گرمی می‌تواند آب آشامیدنی ۲۱۰ روستای کم‌برخوردار و محروم منطقه را تامین کند، تکمیل علمیات اجرایی این طرح  مشارکت وزارت راه و بنیاد علوی  و برخی دستگاه ها را می طلبد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: روند اجرای عملیات اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به ویژه در عرصه محرومیت‌زدایی و توسعه مناطق روستایی و کم‌برخوردار باید با سرعت در دستورکار قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مسائل مربوط به سد تازه کند گرمی بیان کرد: تکمیل و بهره‌برداری به موقع از پروژه سد تازه کند گرمی نیازمند حدود ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار است که باید از محل اعتبارات استانی و ملی تامین شود.

نماینده مردم گرمی با بیان اینکه مردم روستاها از کمبود آب شرب دائم  به شدت ناراضی هستند، تصریح کرد: کمبود آب کشاورزی منطقه را در مرحله دوم و بعد از موضوع آب شرب پیگیری می‌کنیم، برای سد عمارت در منطقه  برنامه ریزی کرده  و پایاب سد عمارت به طرف اراضی گرمی و بخش بزرگی از انگوت مغان را طراحی و مطالعه می کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه سد عمارت بزرگترین سد استان اردبیل بوده و با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون متر مکعب و به ارتفاع ۱۰۶ متر از پی احداث شده است، تصریح کرد: موضوع آب شرب از موضوع آب کشاورزی منطقه مهم تر است چراکه باعث مهاجرت مردم از روستاها به شهرها شده است.این موضوع بسیار برای شهرستان گرمی و مردم شهرستان مهم است و بودجه بالایی می خواهد که بنیاد علوی و وزارت نیرو پای کار آمده اند و تلاش مضاعف مسولان را می طلبد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet