خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/23 13:37:18
سرویس حوزه ریاست
ساداتی نژاد در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

نتایج نظارت میدانی رئیس کمیسیون کشاورزی از استان سیستان و بلوچستان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اقدامات لازم برای رفع مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.
نتایج نظارت میدانی رئیس کمیسیون کشاورزی از استان سیستان و بلوچستان رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اقدامات لازم برای رفع مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان انجام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202010103663692616.jpg نتایج,نظارت,میدانی,رئیس,کمیسیون,کشاورزی,از,استان,سیستان,و,بلوچستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید محمدجواد ساداتى نژاد در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی از استان سیستان و بلوچستان، گفت: در ۲ روز گذشته ۹ منطقه مورد بازدید تیم این کمیسیون قرار گرفت و مسائلی که از قبل تعیین شده بود، بررسی شد.

رئیس کمیسیون، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظارت میدانی، تاثیرگذاری بیشتری دارد که در نتیجه آن، شاهد تحرک ویژه ای در شاخص‌های مختلف استان خواهیم بود.

جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رئیس مجلس در استان سیستان و بلوچستان

وی گفت: در خصوص آبزی پروری و صادرات آن نیاز به اقدامات موثری است، سد در این خطه ایجاد شده، آب موجود است اما در پایین دست لوله گذاری نشده و برخی پروژه ها دهه هاست که در انتظار تکمیل قرارد دار‌د.

رئیس کمیسیون، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان به عنوان  هدیه رهبری به این خطه با مشکلاتی چون حقآبه، اشکال در نظام بهره برداری و ایرادات فنی مواجه بود که به صورت ویژه برای رفع آن اقدام می شود.‌

وی بیان کرد: تولید روستا در سیستان و بلوچستان فراموش شده است که باید این مشکل حل شود، موضوع آب به عنوان یکی دیگر از مسائل این خطه بسیار استراتژیک است که باید طرح های آب به موازات هم مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود دانشگاه های استان یک ظرفیت مهم برای تحقیقات در حوزه کشاورزی است که باید توسعه یابد و با بهره مندی از ظرفیت پارک علم و فناوری در سراسر استان شاید این تحقیقات  تاثیر گذاری مناسب را در این خطه از کشور داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet