حلول ماه ربیع الاول
1399/07/26 15:07:00
سرویس اجتماعی
محسنی بندپی:

بخشی از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه اختصاص تمام بخش‌های بیمارستان‌های دولتی به بیماران کرونایى، منابع درآمدی بیمارستان‌ها را به شدت کاهش داده است، گفت: در دروان جنگ بیولوژیک باید بخشی از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند.
بخشی از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه اختصاص تمام بخش‌های بیمارستان‌های دولتی به بیماران کرونایى، منابع درآمدی بیمارستان‌ها را به شدت کاهش داده است، گفت: در دروان جنگ بیولوژیک باید بخشی از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103114537066.jpg بخشی,از,ظرفیت,بیمارستان‌های,خصوصی,به,بیماران,کرونایی,اختصاص,پیدا,کند Icana

محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با عدم پذیرش بیماران کرونایی توسط بیمارستان‌های خصوصی، گفت: در دروان جنگ تحمیلی بار اصلی بر دوش بیمارستان‌های دولتی بود اما بیمارستان‌های خصوصی هم بخشی از ظرفیت خودشان را به مجروحان جنگی اختصاص دادند، امروز هم با نوعی جنگ بیولوژیک مواجه هستیم و باید همه دست به دست هم دهیم تا از این دوران عبور کنیم.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: همه ما فکر می‌کردیم در تابستان شاهد کاهش پیک کرونا خواهیم بود و عملا برنامه‌ها را بر این مبنی که ویروس کرونا از بین خواهد رفت، تنظیم کردیم اما اوج فوتی‌ها در پیک اول به 158 نفر رسید در حالی که در پیک دوم این تعداد به 239 و در پیک سوم به 279 نفر رسید. این افزایش تلفات نشان می‌دهد که کویید-19 قابل محاسبه نیست؛ از طرفی هنوز دنیا موفق به ساخت واکسن نشده و در صورت دستیابی به آن هم به تعداد کافی برای کشور ما وجود نخواهد داشت. از این رو بهترین شیوه در همه کشورها رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.

وی افزود: در حال حاضر بیمارستان‌های دولتی ما فضای کافی دارند اما تمام بخش‌های بیمارستان را نمی‌توانند به بیماران کرونایی اختصاص دهند چرا که  50  الی 60 درصد هزینه های بیمارستان از درآمدهای اختصاصی آن بوده که از بیماران غیر کرونایی دریافت می‌شود و در صورت نبود ان منابع درآمدی، بیمارستان‌ها توان ایستادن در برابر هزینه‌های سنگین را نخواهند داشت.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع اختصاص بخشی از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی را می‌توانیم در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کنیم. اگر چه بیماران قلبی، سرطانی و غیرکرونایی به واسطه ایمن نبودن بیمارستان‌ها دولتی و وجود بیماران کرونایی رغبتنی به مراجعه نداشته و بخش خصوصی را ترجیح می‌دهند. حال اگر بخش خصوصی را هم به بیماران کرونایی اختصاص دهیم بیماران غیر کرونایی در معرض خطر قرار گرفته و باید بالانس و تعادل بین پذیرش بیماران برقرار شود به گونه‌ای که سایر بیماران ماهم از حق و حقوق خودشان استفاده کنند و عدالت درمانی برای آنها هم برقرار شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet