حلول ماه ربیع الاول
1399/07/24 11:24:38
سرویس فرهنگی
مقتدایی خبر داد:

سئوال از سه وزیر به دلیل اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از طرح سه سئوال از وزرای کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی به دلیل عدم اجرای مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان خبر داد.
سئوال از سه وزیر به دلیل اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از طرح سه سئوال از وزرای کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی به دلیل عدم اجرای مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912107351148636.jpg سئوال,از,سه,وزیر,به,دلیل,اجرایی,نشدن,قانون,تسهیل,ازدواج,جوانان Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سه وزارتخانه هاى کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی بر اساس مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان هریک وظایفی در حوزه اجرا دارند، اظهار کرد: متأسفانه هیچ یک از این وزارتخانه‌ها قانون مصوب مجلس را اجرایی نکرده و به همین دلیل سئوال از سه وزیر در این رابطه تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.

وظیفه وزارت کشور در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان چیست؟

وی اضافه کرد: وزارت کشور درخصوص اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، حسب تکالیفی همچون تشکیل کمیته سامان ازدواج در استانها و تامین فضا برای برگزاری جشن و مراسم ازدواج جوانان چه اقداماتی انجام داده است، علت عدم اجرای کامل تکالیف قانونی چیست؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: بر اساس ماده ۱۳ قانون تسهیل ازدواج جوانان مصوب ۱۳۸۴، وزرای امور اقتصاد و دارایی، کشور و راه و شهرسازی، مسئول حسن اجرای این قانون در برابر مجلس شورای اسلامی شده‌اند.

وی با استناد به مواد ۴ و ۶ این قانون بر تشکیل کمیته سامان ازدواج در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین تامین فضا برای برگزاری جشن و مراسم ازدواج تأکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت مبحث ازدواج جوانان و تاکیدات مقام معظم رهبری دلیل عدم اجرای کامل و پیگیری این تکالیف قانونی توسط وزارت کشور با گذشت نزدیک به ۱۵ سال از زمان تصویب قانون چیست؟

عباس مقتدایی

 

وزارت راه و شهرسازی و اقتصاد به وظایف قانونی خود در قبال قانون تسهیل ازدواج عمل نکرده‌اند

مقتدایی ادامه داد: همچنین وزارت راه و شهرسازی باید توضیح دهد که دلیل عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان توسط وزارت راه و شهرسازی در خصوص تامین مسکن موقت برای زوجهای جوان، وام مسکن و وام ودیعه اجاره برای جوانان چیست؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: در مواد ۲ ، ۳ و ۹ این قانون بر احداث مسکن موقت جهت تحویل به زوج‌های جوان به مدت حداکثر سه سال تأکید شده چه اقدامی در این راستا صورت گرفته است؟

وی ادامه داد: این قانون همچنین به وزارت اقتصاد و دارایی تکلیف کرده که برای اعطای تسهیلات برای ازدواج جوانان، وام ودیعه جهت اجاره مسکن و وام خرید مسکن اقداماتی را انجام دهد که لازم است وزرای مذکور توضیح دهند در رابطه با این قانون چه گام‌هایی برداشته شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet