حلول ماه ربیع الاول
1399/07/25 12:54:11
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

دخالت و کارشکنی آمریکایی‌ها دلیل شکست گفتگوهای بین الافغانی است

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: گفتگوهای بین الافغانی با کارشکنی آمریکایی ها به نتیجه مطلوب نرسیده است.
دخالت و کارشکنی آمریکایی‌ها دلیل شکست گفتگوهای بین الافغانی است عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: گفتگوهای بین الافغانی با کارشکنی آمریکایی ها به نتیجه مطلوب نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/49258.jpg دخالت,و,کارشکنی,آمریکایی‌ها,دلیل,شکست,گفتگوهای,بین,الافغانی,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه ایران از روند صلح در افغانستان حمایت کافی نکرده است، گفت: مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان، گفتگوهای بین الافغانی است اما آمریکایی ها در این فرآیند دخالت کردند تا اختلال ایجاد کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین نباید از یاد برد طالبان اساسا با دولت افغانستان مشکل دارد از این رو مذاکره معنای درستی نمی دهد و نمی تواند به نتیجه مطلوب منتهی شود.

وی با اشاره به اینکه ایران مخالفتی با مذاکره طالبان و دولت افغانستان نداشته است، ادامه داد: به عبارتی ایران برای ایجاد صلح در افغانستان اعلام آمادگی کرد اما طرح مسائلی از سوی آمریکایی ها مانند عدم حمایت ایران از برقراری صلح در این کشور اظهارات خلاف واقع است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، افزود: اگر حافظه تاریخی روابط بین دو کشور بررسی شود، بدون شک همواره روابط حسنه و خوبی بین دو همسایه وجود داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها رفیق دزد و شریک قافله هستند از این رو نقش چندجانبه ای که ایالات متحده در افغانستان ایفا می کند سبب ناامنی و تنش در کابل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet