هدر موبایل
1399/07/29 08:15:00
سرویس اجتماعی
فرماندار ویژه شهرری تشریح کرد

تاثیر اجرای پروژه خط 6 مترو بر آثار تاریخی شهرری

فرماندار ویژه شهرری، با بیان اینکه تنها مرجعی که می‌تواند نوع آسیب‌های احتمالی به آثار تاریخی شهرری را بیان کند، وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است تاکیدکرد که در حال بررسی تاثیر اجرای پروژه خط ۶ مترو بر این آثار هستند.
تاثیر اجرای پروژه خط 6 مترو بر آثار تاریخی شهرری فرماندار ویژه شهرری، با بیان اینکه تنها مرجعی که می‌تواند نوع آسیب‌های احتمالی به آثار تاریخی شهرری را بیان کند، وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است تاکیدکرد که در حال بررسی تاثیر اجرای پروژه خط 6 مترو بر این آثار هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010103706453999.jpg تاثیر,اجرای,پروژه,خط,6,مترو,بر,آثار,تاریخی,شهرری Icana

حسین توکلی کجانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار اخباری مبنی بر اینکه دیوار قدیمی ری و دژ تاریخی رشکان در حال نابودی هستند، گفت: اظهارنظرهای متفاوتی پیرامون وضعیت آثار باستانی شهرری مطرح شده است، اما تنها مرجعی که می‌تواند نوع این آسیب‌ها و مشکلات مربوط به این آثار را بیان کند، وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است که در شرایط کنونی کارشناسان و مشاورانی را برای بررسی این مهم بکار گرفته است که در حال بررسی این موضوع هستند.  

برخی دستگاه‌ها حین انجام پروژه‌هایشان به آثار تاریخی شهرری آسیب می‌رسانند

فرماندار ویژه شهرری ادامه داد: مهمترین مطالبه ما در این زمینه این است که دستگاه‌ها به وظایف خود در زمینه حفظ آثار تاریخی این منطقه عمل کنند، چرا که بسیاری از دستگاه‌های اجرایی حین انجام پروژه‌هایشان به این آثار آسیب می‌رسانند.  

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ما به همراه کارشناسان وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) و شورای شهر در حال پیگیری این موضوع هستیم که اجرای پروژه خط 6 مترو تا چه اندازه بر ایجاد این مشکل اثرگذار بوده است.

اعتبارات تخصیص‌یافته برای نگهداری از آثار تاریخی شهرری کافی نیست

توکلی کجانی اظهار کرد: البته پیگیری اظهارنظرها پیرامون نحوه آسیب رساندن به آثار تاریخی شهرری منوط بر این است که در این زمینه به یقین برسیم، ضمن اینکه اعتباراتی که سالانه برای نگهداری از این آثار پرداخت می‌شود، کافی نیست.

تلاش فرمانداری شهرری برای ارتقا جایگاه اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی

فرماندار ویژه شهرری تاکید کرد: ما در تلاش هستیم تا با توجه به اینکه شهرری از  ساختار اداری و اجرایی ویژه‌ای برخوردار است بتوانیم جایگاه اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را ارتقا دهیم و ضرورت توجه به این مهم توسط استاندار به مدیرکل مربوطه اعلام شده است. همچنین لازم است همه مسئولان مربوطه در این زمینه یک هدف مشترک را دنبال کنند تا بتوانیم گام اثرگذاری در جهت حفظ این آثار برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet