هدر موبایل
1399/07/29 09:09:00
سرویس فرهنگی
متفکر آزاد خبر داد:

تدوین طرح مبارزه با تعارض منافع در دانشگاه‌های غیر انتفاعی در کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه‌های غیر انتفاعی" در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: با تصویب این طرح هیچ مدیر دولتی نمی‌تواند دانشگاه داری کند.
تدوین طرح مبارزه با تعارض منافع در دانشگاه‌های غیر انتفاعی در کمیسیون آموزش عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه‌های غیر انتفاعی" در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: با تصویب این طرح هیچ مدیر دولتی نمی‌تواند دانشگاه داری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006103016478096.jpg تدوین,طرح,مبارزه,با,تعارض,منافع,در,دانشگاه‌های,غیر,انتفاعی,در,کمیسیون,آموزش Icana

روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملتبا اشاره به تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه‌های غیرانتفاعی"، اظهار کرد: مجلس یازدهم تأکید دارد هرکس، هرکجا منفعت شخصی دارد، نبایستی مسئول تصمیم‌گیری دولتی در آن بخش باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنین رویه‌‎ای منجر به تعارض منافع در تصمیم‌‎گیری‌ها، مجوزدهی و نحوه فعالیت دانشگاه‌های غیردولتی می‌شود و در نهایت به ضعف در نظارت در حوزه آموزش عالی می‌‎انجامد. در هر حال حاضر مواردی از تعارض منافع در حوزه آموزش عالی وجود دارد.

وی یادآور شد: مسئول دولتی یا مدیری در دانشگاه دولتی به هیچ عنوان نباید دانشگاه‌های غیردولتی داشته باشد؛ قطعا این رویه موجب ایجاد رانت خواهد شد و فساد آفرین است.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه این تصمیم کاملا منطقی بوده و با نرم جهانی نیز سازگاری دارد، افزود: مجلس یازدهم در نظر دارد با قانونگذاری دقیق با منشأ فساد مبارزه کند و همه  منافذ فسادزا  را مسدود کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از بررسی این طرح در کمیسیون و ارجاع آن به کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش برای بررسی و تدوین نهایی خبر داد و گفت: پس از این مرحله طرح در کمیسیون تصویب و به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet