وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر موبایل
1399/07/28 16:13:26
سرویس اقتصادی
فرهنگی با اشاره به بررسی طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد:

افشای فساد معنای دیگری از نهی منکر است/ راه‌های سوءاستفاده برای اشخاص در این طرح باید بسته شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره تصویب یک فوریت طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد گفت: طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد بسیار روشن و قابل احصاست و امیدوارم بزودی با تبدیل به قانون، مسیر نه فقط در بحث حمایت مالی که در تمام زمینه ها برای افشاکنندگان فساد فراهم شود.
افشای فساد معنای دیگری از نهی منکر است/ راه‌های سوءاستفاده برای اشخاص در این طرح باید بسته شود سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره تصویب یک فوریت طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد گفت: طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد بسیار روشن و قابل احصاست و امیدوارم بزودی با تبدیل به قانون، مسیر نه فقط در بحث حمایت مالی که در تمام زمینه ها برای افشاکنندگان فساد فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202007102597931633.jpg افشای,فساد,معنای,دیگری,از,نهی,منکر,است/,راه‌های,سوءاستفاده,برای,اشخاص,در,این,طرح,باید,بسته,شود Icana

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب یک فوریت طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد در مجلس گفت:طرح افشای فساد معنای دیگری از نهی منکر است اما به صورت رسمی، قانونی و گسترده که باید با رعایت تمامی جوانب انجام شود و راه‌های سوءاستفاده را برای اشخاص ببندد.

وی ادامه داد: اصرار ما برای تصویب طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد به صورت یک فوریت برای این بود که طرح عجولانه بررسی نشود و به صورت کارشناسی و در زمان کافی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: طرح اولیه ایرادات بسیاری داشت و حتی خود مجرمان را هم در بحث افشای فساد ذی نفع کرده بود و به نحوی که آنها با افشای فساد شرکای خود درصد قابل توجهی از پول بهره مند می‌شدند و این موضوع صحیح نبود و بعدا اعلام شد، باید تنها درصدی از جزای نقدی به صورت مالی در اختیار غیر از آنها قرار بگیرد.

فرهنگی اظهار کرد: من دیروز هم در زمان بررسی فوریت این طرح در صحن علنی اعلام کردم، ماموران دستگاه‌های نظارتی هم نباید از این موقعیت بهره‌ بگیرند زیرا پرونده‌های مفاسد اقتصادی در اختیار آنها قرار دارد و می‌توانند مرتب به نام خود ثبت کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: در این راستا این طرح باید به صورت کارشناسی بررسی شود تا نیاز به اصلا‌ح‌های مجدد طی سال‌های آینده یا بازگشت آن در زمان بررسی در صحن به کمیسیون نباشد.

وی بیان کرد: طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد بسیار روشن و قابل احصاست و امیدوارم بزودی با تبدیل به قانون، مسیر نه فقط در بحث حمایت مالی که در تمام زمینه ها برای افشاکنندگان فساد فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet