هدر موبایل
1399/07/29 13:04:24
سرویس اقتصادی
احمدی مطرح کرد

جلوگیری از خام فروشی نفت از حرف تا عمل

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است جلوگیری از خام‌فروشی نفت صرفا در حد یک شعار باقی مانده است و عزمی جدی برای تحقق این مهم وجود ندارد.
جلوگیری از خام فروشی نفت از حرف تا عمل نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است جلوگیری از خام‌فروشی نفت صرفا در حد یک شعار باقی مانده است و عزمی جدی برای تحقق این مهم وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/43034.jpg جلوگیری,از,خام,فروشی,نفت,از,حرف,تا,عمل Icana

موسی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بهرهبرداری تنها یک طرح‌ پالایشی باعنوان ستاره خلیج‌فارس از میان چندین طرح‌ تعریف شده، گفت: در حالی از میان 7 طرح پالایشی همچون پالایشگاه‌های هرمز، خوزستان، پارس شیراز، آناهیتا کرمان، شهریار تبریز و کاسپین تنها ستاره خلیج فارس به بهره‌برداری رسیده است که با گذر از تفکر خام‌فروشی، ساخت پالایشگاه‌ در این برهه زمانی برای کشور ضروری است اما تفکر و اراده‌ای در میان مدیران حوزه نفت مبنی بر تحقق این مهم وجود ندارد.

نماینده مردم دیر، کنگان وجم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه جلوگیری از خام‌فروشی صرفا در حد یک شعار باقی مانده است و عزمی جدی برای تحقق این مهم وجود ندارد البته مجلس یازدهم عزم خود را جزم کرده تا قانون "توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی" هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه مجلس درصدد آن است وزارت نفت را برای حمایت از بخش خصوصی ترغیب کند، افزود: از تمام توان و ظرفیت کمیسیون انرژی برای حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی جهت ایجاد پتروپالایشگاه استفاده خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایجاد ارزش‌افزوده در داخل کشور به نفع مردم و کشور است نه آنکه نفت خام را به کشورهای دیگر صادر کرده و آن‌ها نفت را به محصولات متعدد تبدیل و به ما بفروشند! چراکه در این شرایط علاوه‌بر خارج شدن ارز از کشور هیچ‌گونه اشتغالی ایجاد نخواهد شد./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet