هدر موبایل
1399/08/06 11:04:44
سرویس استان ها
محمدبیگی در بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی قزوین:

مسئولان باید برای کاهش جرائم در مسیر خدمت به مردم تلاش بیشتری داشته باشند

نماینده مردم قزوین در مجلس یکی از دلایل مهم منجر به زندانی شدن افراد را اعتیاد دانست و گفت: مسئولان باید در مسیر خدمت به مردم بیش از گذشته همت کنند تا در سایه آن شاهد کاهش جرایم در جامعه باشیم.
مسئولان باید برای کاهش جرائم در مسیر خدمت به مردم تلاش بیشتری داشته باشند نماینده مردم قزوین در مجلس یکی از دلایل مهم منجر به زندانی شدن افراد را اعتیاد دانست و گفت: مسئولان باید در مسیر خدمت به مردم بیش از گذشته همت کنند تا در سایه آن شاهد کاهش جرایم در جامعه باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106642915768.jpg مسئولان,باید,برای,کاهش,جرائم,در,مسیر,خدمت,به,مردم,تلاش,بیشتری,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛  فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز به همراه مجمع نمایندگان استان از بخش‌های مختلف زندان مرکزی چوبیندر بازدید و با تعدادی از کارکنان، زندانیان و مسئولان این زندان گفت و گو کردند.

 محمدبیگی در این بازدید گفت: متاسفانه زمینه‌هایی چون گرانی، مشکلات معیشتی و اقتصادی منجر به ایجاد فضایی برای انجام انواع جرایم می شود، بسیاری از کسانی که امروز در زندان به سر می‌برند به دلیل جرایمی مانند سرقت، اعتیاد و جرایم مالی در زندان هستند و می توان عمده افراد حاضر در زندان را در این حوزه برشمرد.

وی افزود: باید سعی و تلاش مسئولان این باشد که در مسیر خدمت به مردم بیش از گذشته همت کنند تا در سایه آن  شاهد کاهش جرایم در جامعه باشیم. البته علل متعددی در زمینه تولید جرم وجود دارد که همه باید بررسی شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز یادآور شد: خوشبختانه تعداد بانوان زندانی استان قزوین کمتر از میانگین کشوری است که این نشان از آن دارد زمینه جرم خیزی در میان بانوان استان کمتر از دیگر استان ها است، امیدواریم این فرآیند همچنان با قوت ادامه داشته باشد و در بخش مردان نیز شاهد کاهش تعداد افراد حاضر در زندان باشیم.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یکی از دلایل مهم منجر به زندانی شدن افراد را اعتیاد دانست و تصریح کرد: این بلای خانمان سوز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و زمینه‌های ابتلا به آن کاهش یابد؛  این آمادگی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که به بازسازی زندان ها و قانون تسری مالی کارکنان زندان و پرداخت مطالبات آنها کمک شود و  بنده نیز تلاش خود را در این خصوص خواهم کرد  و همچنین نمایندگان استان تمام تلاش خود را برای کمک به طرح انتقال زندان مرکزی چوبیندر به خارج از شهر و منطقه مسکونی به کار خواهند گرفت تا زندان در محل زندگی مردم قرار نداشته باشد.

میزان توجه به پروتکل‌های بهداشتی در زندان‌ها افزایش یابد

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا ضرورت دارد میزان توجه به پروتکل‌های بهداشتی در زندان‌ها افزایش یابد تا شاهد یک اپیدمی خطرناک در یک فضای بسته با جمعیت متراکم نباشیم. سلامت کارکنان زندان همچنان زندانیان و خانواده‌های آنها برای ما بسیار اهمیت دارد لذا تقاضای ما از مسئولان ذی ربط این است که به این مهم توجه ویژه شود.

محمدبیگی افزود: انتظار ما از مسئولان زندان‌ها این است که کارگاه‌های اشتغالزایی، مهارت آموزی و حرفه آموزی بیش از این تعداد حاضر باشد تا بتوان در سایه این آموزش ها میزان بازگشت به زندان کاهش یافته و زمینه اشتغال این افراد بعد از خروج از زندان فراهم شود؛ فعالیت مشاوران و روان‌پزشکان در زندان یک امر ضروری است تا ریشه های جرم را شناسایی و برای بازگشت به زندگی و رفع بسترهای جرم خیزی تلاش بیشتری صورت  بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet