هدر موبایل
1399/07/29 13:12:50
سرویس اقتصادی
حسینی کیا مطرح کرد

انتقاد از 3 تا 5 برابر شدن قیمت قطعات یدکی خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت قطعات یدکی خودرو حدود ۳ تا ۵ برابر گران شده است درحالیکه این افزایش قیمت محلی از اعراب ندارد.
انتقاد از 3 تا 5 برابر شدن قیمت قطعات یدکی خودرو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت قطعات یدکی خودرو حدود 3 تا 5 برابر گران شده است درحالیکه این افزایش قیمت محلی از اعراب ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108253464993.jpg انتقاد,از,3,تا,5,برابر,شدن,قیمت,قطعات,یدکی,خودرو Icana

سیدجواد حسینی کیا  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با انتقاد از نابسامانی بازار قطعات یدکی خودرو، گفت: در حال حاضر قیمت قطعات یدکی حدود 3 تا 5 برابر رشد داشته درحالیکه این افزایش قیمت محلی از اعراب ندارد و ناشی از عدم کنترل بازار و رانت موجود در حوزه فولاد و... است.

رونق گرفتن بازار قطعات یدکی دست دوم

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی قطعات یدکی نو و اصل موجب رونق گرفتن بازار قطعات یدکی استوک و دست دوم شده است، افزود: در شرایط کنونی سوداگران قطعات کارکرده را به جای قطعات نو بسته‌بندی کرده و به بازار عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه سوداگران با سوءاستفاده از وضع موجود و احتکار قطعات یدکی، قیمت‌ها را سلیقه‌ای افزایش می‌دهند، اضافه کرد: نظارت دستگاه‌های نظارتی نیز تاثیری در جلوگیری از فعالیت آنها ندارد بنابراین دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید با ورود جدی به میدان دست دلالان را از بازار کوتاه کنند.

گرانی فولاد، بازار قطعات یدکی را آشفته کرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: از آنجا که فولاد یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه موردنیاز تولید قطعات یدکی خودرو است، التهاب در بازار آن به سایر بازارها از جمله خودرو و قطعات نیز منتقل و زمینه گرانی افسار گسیخته قطعات یدکی را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  تصریح کرد: از آنجایی که میزان واردات قطعات یدکی و تیراژ تولید داخل مشخص است، به راحتی می‌توان بازار این کالا را که یکی از اصلی‌ترین نیازهای مردم است، ساماندهی کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet