هدر موبایل
1399/07/29 15:02:41
سرویس اجتماعی
نوروزی:

لایحه استرداد مجرمان میان ایران و روسیه در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تصویب لایحه استرداد مجرمان میان ایران و روسیه در این کمیسیون خبر داد و با یادآوری حضور وزیر دادگستری در این نشست، گفت: مباحثی مانند تقویت و افزایش تعداد کارمند و قاضی در تعزیرات، همکاری ادارات صمت با این سازمان، اطاله دادرسی، اجرای کاداستر و رعایت اخلاق اسلامی توسط قضات و دادستان‌ها با مراجعه‌کنندگان مطرح شد.
لایحه استرداد مجرمان میان ایران و روسیه در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تصویب لایحه استرداد مجرمان میان ایران و روسیه در این کمیسیون خبر داد و با یادآوری حضور وزیر دادگستری در این نشست، گفت: مباحثی مانند تقویت و افزایش تعداد کارمند و قاضی در تعزیرات، همکاری ادارات صمت با این سازمان، اطاله دادرسی، اجرای کاداستر و رعایت اخلاق اسلامی توسط قضات و دادستان‌ها با مراجعه‌کنندگان مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101848463759.jpg لایحه,استرداد,مجرمان,میان,ایران,و,روسیه,در,کمیسیون,قضایی,مجلس,تصویب,شد Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( سه شنبه، 29 مهرماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه استرداد مجرمان بین جمهوری اسلامی و دولت فدرال روسیه در این نشست خبر داد و گفت: همچنین موافقت‌نامه حقوقی در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور برزیل در نشست امروز تصویب شد و یک تبصره به موافقت‌نامه مبنی بر اینکه هر گونه تغییر در متن موافقت‌نامه باید بر اساس اصول 77 و 139 قانون اساسی باشد یعنی در موردی که دعوی خارجی باشد باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد الحاق شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: یک تبصره به لایحه مذکور مبنی بر اینکه هر گونه تغییر در متن لایحه باید بر اساس اصل 77 قانون اساسی باشد اضافه شد؛ بر اساس این اصل تعهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قرارداد‌ها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی از حضور وزیر، معاونان و جمعی از مسئولان دادگستری در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: مباحث زیادی در رابطه با مسائل حقوقی، دستگاه قضا و تعزیرات حکومتی مطرح شد و وزیر قول پیگیری آنها را داد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم، کمبود کارمند و قضات در تعزیرات حکومتی را یکی از مباحث مطرح شده دانست و گفت: در این نشست در مورد تقویت و افزایش تعداد کارمند و قاضی در تعزیرات، همکاری ادارات صمت با این سازمان، اطاله دادرسی، اجرای کاداستر،  رعایت اخلاق اسلامی توسط قضات و دادستان‌ها با مراجعه‌کنندگان بحث و گفت و گو شد.

نوروزی یادآور شد: اولویت‌های کمیسیون و همچنین مفاد مربوطه به دستگاه قضا در برنامه ششم توسعه مانند تخصصی‌کردن و انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها، تاسیس کارگاه‌ها و دانشگاه‌ها در زندان‌ها  و استخدام سالانه 800 قاضی و 200 کارمند در دستگاه قضا مطرح شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دقت در انتصاب قضات در این نشست مورد تاکید قرار گرفت، تصریح کرد: مقرر شد ارتباط ادارات تعزیرات حکومتی با اصناف و وزارت صمت برای ارائه بهتر شکایات تقویت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet