هدر موبایل
1399/07/29 17:52:22
سرویس اقتصادی
شریعتی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مطرح کرد

سوال نمایندگان از وزیر نیرو بررسی شد/مهلت سه هفته‌ای به اردکانیان برای تعیین‌تکلیف موضوعات

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: نمایندگان مردم آبادان، ملایر و فریمان در مجلس، وزیر نیرو را درخصوص عدم تکمیل سدها و سهم برق هسته‌ای در سبد متنوع تولید برق کشور، مورد سوال قرار داده و برای رسیدگی به موضوعات به اردکانیان مهلت دادند.
سوال نمایندگان از وزیر نیرو بررسی شد/مهلت سه هفته‌ای به اردکانیان برای تعیین‌تکلیف موضوعات سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: نمایندگان مردم آبادان، ملایر و فریمان در مجلس، وزیر نیرو را درخصوص عدم تکمیل سدها و سهم برق هسته‌ای در سبد متنوع تولید برق کشور، مورد سوال قرار داده و برای رسیدگی به موضوعات به اردکانیان مهلت دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108140733082.jpg سوال,نمایندگان,از,وزیر,نیرو,بررسی,شد/مهلت,سه,هفته‌ای,به,اردکانیان,برای,تعیین‌تکلیف,موضوعات Icana

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز(سه شنبه 29 مهرماه) کمیسیون انرژی مجلس به حضور وزیر نیرو در این کمیسیون جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان اشاره کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوال نمایندگان از وزیر نیرو ادامه داد: سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان، وزیر نیرو را درخصوص دلایل توقف کامل پروژه سد پایین دستی چوءبده، مورد سوال قرار داد که پس از بررسی موضوع، نماینده سوال‌کننده جهت تعیین تکلیف موضوع به اردکانیان مهلت سه هفته‌ای داد.

وی همچنین از مراعا ماندن سوال سید احسان قاضی زده هاشمی تا برگزاری جلسات کارشناسی خبر داد و افزود: بر این اساس نماینده مردم فریمان و سرخس سوالاتی را طرح کرد مبنی بر اینکه علت تفاوت در تخصیص احداث سدهای غرب کشور و شرق کشور چیست؟ و توجه سازمان برنامه و بودجه صرفا به دو برنامه خاص سدسازی براساس چه مبنای کارشناسی صورت گرفته است؟ جوابگویی خروج سالانه 200 میلیون مترمکعب آب چه کسی است؟

شریعتی اضافه کرد: به گفته قاضی‌زاده متاسفانه علیرغم تصویب سد شورچه به عنوان سد مرزی در برنامه سدهای مرزی تمرکز، اعتبارات در غرب کشور صورت گرفته و از سال 96 اعتبار مناسبی از محل آب‌های مرزی تخصیص نیافته است این در حالی است که در بهار امسال قریب به 200 میلیون مترمکعب آب از مرزهای ایران به علت عدم احداث سد شوریچه به کشور ترکمنستان سرازیر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین هادی بیگی‌نژاد نماینده ملایر از عدم به بهره‌برداری رسیدن پروژه سد کلان ملایر به دلیل تخصیص ندادن اعتبار لازم انتقاد کرد اما پس از استماع پاسخ‌های وزیر نیرو از این پاسخ‌ها قانع شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح دیگر سوال نماینده ملایر از وزیر نیرو که برای مدت یک ماه مراعا ماند، گفت: آقای بیگی‌نژاد سوالی مطرح کرد مبنی بر اینکه در پیش‌بینی برق مورد نیاز کشور برای آینده، سهم برق هسته‌ای در سبد متنوع تولید برق کشور چقدر است؟ و وزارت نیرو در پیگیری تامین آن از دولت و سازمان اتمی ایران چه اقدامی کرده است؟./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet