هدر موبایل
1399/07/30 11:58:36
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان

گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تامین قیر پروژه های عمرانی اصلاح شد

نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹کل کشور که به موضوع تامین قیر اشاره دارد را اصلاح کردند.
گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تامین قیر پروژه های عمرانی اصلاح شد نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال 99کل کشور که به موضوع تامین قیر اشاره دارد را اصلاح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107228745447.jpg گزارش,کمیسیون,برنامه,و,بودجه,در,مورد,تامین,قیر,پروژه,های,عمرانی,اصلاح,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 مهرماه) مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال 99کل کشور را که در خصوص تامین قیر پروژه های عمرانی بوده را اصلاح کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی اصلاح جزء 2 بند ز را بدین شرح قرائت کرد:

دولت مکلف است مبلغ 40 هزار میلیارد ریال منابع لازم جهت تامین قیر موضوع این بند را به نسبت اعتبار هر طرح از کل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه این قانون کسر و برای تهیه ماده اولیه قیر موردنیاز اختصاص دهد.

مبلغ فوق 100 درصد تخصیص یافته تلقی می گردد چنانچه مبلغ مذکور تکافوی تامین یک میلیون تن قیر را ننماید دولت مکلف است مابه التفاوت آن را تا سقف 10 هزار میلیارد ریال به همین نسبت از این محل تامین نماید. دستگاه های اجرایی مذکور در این بند مکلفند پس از تخصیص قیر موضوع این بند توسط سازمان برنامه و بودجه با رعایت شاخص های مربوط به مبنای میزان اعتبارات طرح های تملک دارایی های استانی نسبت به ابلاغ سهم هر یک از استان ها حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این بند اقدام نماید. به منظور هماهنگی و تسریع اجرای این بند کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه حذف دو مورد دستگاه های ذیربط ظرف مدت 10 روز پس از ابلاغ این بند تشکیل می شود.

براساس این گزارش نمایندگان مجلس با مفاد متن اصلاحیه این بند موافقت کردند.

در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی با یادآوری اینکه جزء 4 بند ز نیز اصلاح شده است، با اشاره به موارد اصلاح شده تاکید کرد که در این بند "و..." که بعد از کلمه تهاتر آمده حذف شده است.

نمایندگان مجلس با 171 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از 221 نماینده حاضر در جلسه با اصلاح صورت گرفته موافقت کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet