هدر موبایل
1399/07/30 16:54:54
سرویس اجتماعی
رفیعی:

فروش خاک کشور مصداق تجاوز به کشور است/ قوه قضائیه به مسئله فروش خاک با جدیت ورود کند

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: فروش خاک کشور می‌‌تواند مصداق تجاوز به کشور باشد، تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران حتی میلیمتر به میلیمتر دقیقا تعرض به قوانین جمهوری اسلامی ایران است و باید با کمترین آن برخورد قاطع شود.
فروش خاک کشور مصداق تجاوز به کشور است/ قوه قضائیه به مسئله فروش خاک با جدیت ورود کند رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: فروش خاک کشور می‌‌تواند مصداق تجاوز به کشور باشد، تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران حتی میلیمتر به میلیمتر دقیقا تعرض به قوانین جمهوری اسلامی ایران است و باید با کمترین آن برخورد قاطع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100772191358.jpg فروش,خاک,کشور,مصداق,تجاوز,به,کشور,است/,,قوه,قضائیه,به,مسئله,فروش,خاک,با,جدیت,ورود,کند Icana

سمیه رفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در مورد فروش خاک کشور گفت: به تازگی موضوع قاچاق خاک چابهار در رسانه‌ها بسیار مطرح شد، در بررسی‌های بدست آمده از سازمان محیط زیست استان‌های درگیر با این ماجرا عنوان کردند که چنین موضوعی وجود ندارد، در حال حاضر تیمی را گذاشته‌ایم که صحت و سقم این موضوع را مطرح کنند، اگر درست باشه باید با قاطعیت برخورد شود تا ذره‌ای از خاک کشور خارج شود.

در قانون حفاظت از خاک، خروج و فروش خاک کشور جرم است باید این قانون بازدارندگی لازم را داشته باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای افزود: در قانون حفاظت از خاک، خروج و فروش خاک کشور جرم است باید این قانون بازدارندگی لازم را داشته باشد، در مورد خاک‌های جنگلی شمال کشور با توجه به زمین خواری و جنگل خواری که در چند سال اخیر وجود داشته این موضوع امکانپذیر است. قانون حفاظت از خاک می‌تواند فروش خاک را در هر صورت پوشش دهد و از آن حمایت کند.

رفیعی با انتقاد از استفاده شخصی مالکان ویلاهای خصوصی از طبیعت تاکید کرد:طبق اطلاعات واصله مناطق شمالی تهران مثل منطقه لواسان که به شهرهای شمالی منتهی می‌شوند، مالکان ویلاهای لوکس توانسته‌اند مسیرعبور آب رودخانه‌ها را به گونه‌ای تغییر دهند که از ویلای شخصی آنها عبور کند، بر همین اساس می‌توانیم بگوئیم کسی که از طبیعت استفاده شخصی دارد می‌تواند از خاک جنگل هم استفاده شخصی کند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: در مورد استفاده شخصی از طبیعت؛ جنگل خواری، زمین خواری، قاچاق چوب، استفاده غیر قانونی از آب رودخانه‌ها و دریا و حتی فروش خاک باید قوه قضائیه با جدیت ورود پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس فروش خاک جنگل‌ها را مصداق تجاوز به خاک کشور دانسته و تاکید کرد: فروش خاک کشور می‌تواند مصداق تجاوز به کشور باشد، تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران حتی میلیمتر به میلیمتر دقیقا تعرض به قوانین جمهوری اسلامی ایران است و باید با کمترین آن برخورد قاطع شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet