هدر موبایل
1399/07/30 16:29:52
سرویس سیاسی
اسماعیلی:

عدم وجود احزاب، ساختار سیاسی کشور را آسیب پذیر می‌کند/ احزاب مانع شکل‌گیری فسادهای مالی می‌شوند

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر احزاب به صورت واقعی در کشور فعالیت کنند مانع شکل‌گیری فسادهای مالی می‌شوند.
عدم وجود احزاب، ساختار سیاسی کشور را آسیب پذیر می‌کند/ احزاب مانع شکل‌گیری فسادهای مالی می‌شوند نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر احزاب به صورت واقعی در کشور فعالیت کنند مانع شکل‌گیری فسادهای مالی می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109968495845.jpg عدم,وجود,احزاب،,ساختار,سیاسی,کشور,را,آسیب,پذیر,می‌کند/,احزاب,مانع,شکل‌گیری,فسادهای,مالی,می‌شوند Icana

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به لزوم وجود احزاب قوی برای حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: یکی از خلاهای اساسی در ساختار سیاسی کشورمان عدم وجود احزاب واقعی هستند. احزابی وجود دارند که قارچ‌گونه موقع انتخابات خود را نشان می‌دهند، اما از رسمیت کافی برخوردار نیستند؛ یعنی فعالیت‌های سالانه در مجامع گوناگون را ندارند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: خلاء نبود احزاب را در زمان انتخابات مشاهده می‌کنیم اگر احزاب قوی در کشور وجود داشته باشند می‌توانیم انتخابات را به صورت حزبی برگزارکنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بخواهیم انتخابات را به صورت استانی برگزار کنیم حزب باید ورود مستقیم داشته باشد؛ بنابراین حزب به مثابه یک فیلتر شکن عمل می‌کند و هر کسی نمی‌تواند وارد احزاب شود؛ در ساختار حزبی کاندیدای حضور در انتخابات را حزب براساس ملاک‌ها و معیارها مشخص می کند و این سبب می شود که حزب از کاندیدایی که معرفی کرده، مطالبه‌گری کند.

اسماعیلی تصریح کرد: عدم وجود احزب باعث می‌شود که ساختار سیاسی کشور آسیب پذیر شود البته به دنبال این هستیم که حزب رسمیت پیدا کند، اما تفکری سنتی علیه حزب وجود دارد که می‌بایست این قضیه برطرف شود؛ بنابراین وقتی که حزب شکل بگیرد همه انتخابات‌ها می‌توانند به صورت حزبی برگزار شوند ناگفته نماند که مانع شکل‌گیری بسیاری از فسادهای مالی نیز خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگر حزب در چارچوب قانون اساسی باشد کارایی بسیاری برای نظام سیاسی دارد و البته شخصی هم که دنبال ورود به حزب است نباید نقش اپوزسیون را ایفا و اساسی‌ترین شرط آن التزام عملی به ولایت فقیه خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet