هدر موبایل
1399/07/30 18:32:58
سرویس سیاسی
موسوی:

وجود احزاب، باعث بالندگی نظام سیاسی خواهند شد/ 300 حزب در کشور وجود دارد

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود احزاب با تعاریف و کارکردهای مناسب سبب رشد و بالندگی نظام سیاسی کشور می‌شود.
وجود احزاب، باعث بالندگی نظام سیاسی خواهند شد/ 300 حزب در کشور وجود دارد نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود احزاب با تعاریف و کارکردهای مناسب سبب رشد و بالندگی نظام سیاسی کشور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101074022274.jpg وجود,احزاب،,باعث,بالندگی,نظام,سیاسی,خواهند,شد/,300,حزب,در,کشور,وجود,دارد Icana

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به لزوم وجود احزاب قوی برای حل مشکلات اشاره کرد و گفت: قانون اساسی وجود احزاب در ساختار سیاسی کشور را پذیرفته است و بی‌شک احزاب با تعاریف واقعی و کارکرد مناسب برای رشد و بالندگی سیاسی در کشور سودمند خواهند بود و البته به نظم بخشیدن در نظام سیاسی نیز کمک شایانی خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: احزاب آموزش‌های سیاسی و کادرسازی را بیشتر خواهند کرد و نظام هم از وجود چنین احزابی دفاع می‌کند، اما متاسفانه در کشور به لحاظ تاریخی نگاه منفی به احزاب وجود داشته است که بخشی از آن نیز به نحوه کارکرد احزاب به قبل از انقلاب برمی‌گردد؛ زیرا برخی از احزابی که در آن زمان از شهرت خاصی برخوردار بودند روند و رویکردی را در پیش گرفتند که باعث شده تا مردم نگاه منفی نسبت به حزب داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 300 حزب قانونی در کشور وجود دارد که اکثر قریب به اتفاق آنها از کارکرد واقعی و مناسبی برخوردار نیستند و فقط در مواقع انتخابات‌ها فعال می‌شوند.

موسوی تاکید کرد: باید یک تحول اساسی در شکل‌گیری احزاب صورت بپذیرد تا بتوانیم به شرایطی برسیم که احزاب واقعی در کشور شکل بگیرند و با روحیه‌ای مثبت به فعالیت بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet