هدر موبایل
1399/08/01 14:05:23
سرویس اقتصادی
زندیان:

جانمایی کارشناسی مهم ترین مولفه طرح اقدام ملی مسکن/طرح دولت باید جذابیت اقتصادی و جغرافیایی داشته باشد

نماینده مجلس یازدهم گفت: یکی از الزامات اساسی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، بحث جانمایی واحدهای مسکونی است، در گذشته شاهد بودیم که به بحث جانمایی صحیح توجه چندانی نشد، این مسئله موجب شد که تقاضا موثری برای برخی از پروژه های مسکونی وجود نداشته باشد.
جانمایی کارشناسی مهم ترین مولفه طرح اقدام ملی مسکن/طرح دولت باید جذابیت اقتصادی و جغرافیایی داشته باشد نماینده مجلس یازدهم گفت: یکی از الزامات اساسی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، بحث جانمایی واحدهای مسکونی است، در گذشته شاهد بودیم که به بحث جانمایی صحیح توجه چندانی نشد، این مسئله موجب شد که تقاضا موثری برای برخی از پروژه های مسکونی وجود نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202010109919884130.jpg جانمایی,کارشناسی,مهم,ترین,مولفه,طرح,اقدام,ملی,مسکن/طرح,دولت,باید,جذابیت,اقتصادی,و,جغرافیایی,داشته,باشد Icana

علیرضا زندیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: دولت بعد از گذشت حدود هفت سال طرحی را برای تولید 400 هزار واحد مسکونی در کشور تدوین کرده است، هر چند که این طرح بسیار دیر و در ماه های پایانی دولت مطرح شده، اما دولت و وزارت راه و شهرسازی باید برنامه ریزی و کلانی را برای اجرای آن انجام دهد.

تولید انبوه مسکن

طرح اقدام ملی مسکن تنها بخشی از کمبود کنونی بازار را برطرف می کند

نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن تنها بخشی از کمبود کنونی بازار را برطرف می کند، گفت: کشور سالانه به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، حال طرح اقدام ملی بخشی از این نیاز را مرتفع خواهد کرد، از این رو باید اقدامات دیگری نیز در این عرصه مانند نوسازی بافت فرسوده مورد توجه قرار گیرد.

جانمایی درست واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی ضروری است

وی ادامه داد: یکی از اقدامات و الزامات اساسی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، بحث جانمایی صحیح و کارشناسی واحدهای مسکونی است، در گذشته شاهد بودیم که در اجرای برخی از پروژه های انبوه سازی، به بحث جانمایی توجه چندانی نشد، این مسئله موجب شد که تقاضا برای برخی از پروژه های مسکونی وجود نداشته باشد. از این رو طرح اقدام ملی باید برای متقاضیان جذابیت اقتصادی و جغرافیایی داشته باشد.

زندیان ادامه داد: البته نمایندگان مردم در مجلس یازدهم در چهار ماه اخیراقداماتی همچون مانند طرح مالیات بر خانه های خالی و طرح جهش تولید و تأمین مسکن را تدوین کرده اند که اجرای آن ها در بهبود وضعیت مسکن اثرگذار خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: طرح جهش تولید و تأمین مسکن سه مسئله و محور اساسی بازار ساخت و ساز مسکن را پیگیری می کند، در شرایط کنونی بخش اعظمی از گرانی قیمت تمام شده مسکن، به سه عامل زمین، مصالح ساختمانی و نبود تسهیلات حمایتی مرتبط است.

طرح جهش تولید مسکن قیمت تولید مسکن را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد

وی گفت: خوشبختانه در طرح مذکور، تصمیمات خوبی برای تأمین اراضی رایگان، تأمین مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و ارائه تسهیلات کلان تولید مسکن اتخاذ شده است که اجرای این محورها، قیمت تولید مسکن را به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet