هدر موبایل
1399/08/03 11:49:16
سرویس اجتماعی
سعیدی با اشاره به توافقنامه ممنوعیت صید ترال:

ممنوعیت صید ترال مانع کوچک‌تر شدن سفره صیادان جنوب می‌شود/ ضرورت صدور مجوز برای صیادان سنتی

نماینده مردم چابهار در مجلس با بیان اینکه ممنوعیت صید ترال مانع کوچک‌تر شدن سفره صیادان جنوب می‌شود، گفـت: عدم صدور مجوز برای صیادان سنتی مشکلی اساسی است که باید برای آن تدبیر جدی اتخاذ شود.
ممنوعیت صید ترال مانع کوچک‌تر شدن سفره صیادان جنوب می‌شود/ ضرورت صدور مجوز برای صیادان سنتی نماینده مردم چابهار در مجلس با بیان اینکه ممنوعیت صید ترال مانع کوچک‌تر شدن سفره صیادان جنوب می‌شود، گفـت: عدم صدور مجوز برای صیادان سنتی مشکلی اساسی است که باید برای آن تدبیر جدی اتخاذ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009104554039140.jpg ممنوعیت,صید,ترال,مانع,کوچک‌تر,شدن,سفره,صیادان,جنوب,می‌شود/,ضرورت,صدور,مجوز,برای,صیادان,سنتی Icana

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با طرح ممنوعیت دوساله صید ترال گفت: پیگیری‌های فنی و علمی فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم و برگزاری جلسات متعدد با سازمان شیلات و همچنین سفر دکتر قالیباف به استان سیستان و بلوچستان و شنیدن درد و دل صیادان و پیگیری مشکلات آنها ‌در مجلس به امضای تفاهمنامه ای منجر شد که بر اساس آن صید ترال به مدت دو سال در آبهای جنوب کشور با هدف بازسازی ذخایر و آیش دریا ممنوع شود.

وی ادامه داد: طی دوسال ممنوعیت صید ترال در آبهای کشور مقرر شد مراکز علمی و پژوهشی نیز بر روی ادامه فعالیت‌های ترالدار‌ها تحقیق کنند که اگر صدمات جبران ناپذیری به ذخایر ماهی کشور وارد می‌کنند برای آن تدابیر جدی تری اتخاذ شود.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صید ترال مشکلات عدیده‌ای برای صیادان سنتی و بومی منطقه وارد کرده است، افزود: تداوم فعالیت ترال‌دارها در آبهای جنوب کشور، سفره صیادان و ماهی‌گیران سنتی را هر روز کوچکتر می‌کرد که خوشبختانه به واسطه این توافقنامه، تدبیری جدی برای حل مشکلات این قشر از جامعه اتخاذ شد. از این رو معتقدم در سالی که جهش تولید نام گذاری شده باید صیادان بومی نیز مجوز صید داده شود.

ضرورت لایروبی اسکله‌های مهم صیادی چابهار

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، با تاکید بر اینکه جامعه صیادی ما مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: مهمترین مشکل صیادان این است که مجوز صید به آنها داده نمی‌شود و این مجوزهای فعلی نیز برای ادوار گذشته است؛ ضرورت لایروبی اسکله‌های مهم صیادی چابهار از مسائل دیگری استکه بایدبه آن توجه شود چرا که برخی از اسکله‌های مهم دیگر قابل استفاده نیستند از این ور حتما باید عملیات لایروبی انجام شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس، بیمه صیادان را از دیگر مشکلات این قشر دانست و خاطرنشان کرد: صیادان، از پوشش بیمه حداقلی برخوردارند که باید برای آن تدبیر کنیم تا با دغدغه کمتری به کارشان ادامه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet