هدر موبایل
1399/08/05 17:11:36
سرویس اقتصادی
کعب عمیر:

مسئولان برای تکمیل طرح‌های پالایشگاهی اراده کنند

نماینده مردم شوش در مجلس، نبود اراده و همت در مدیران را اصلی‌ترین دلیل به نتیجه نرسیدن طرح‌های پالایشگاهی دانست.
مسئولان برای تکمیل طرح‌های پالایشگاهی اراده کنند نماینده مردم شوش در مجلس، نبود اراده و همت در مدیران را اصلی‌ترین دلیل به نتیجه نرسیدن طرح‌های پالایشگاهی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202005103996297164.jpg مسئولان,برای,تکمیل,طرح‌های,پالایشگاهی,اراده,کنند Icana

محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، برضرورت پالایشگاه‌سازی به منظور ایجاد اشتغال و ارزآوری برای کشور تاکید کرد و گفت: باتوجه به شرایط تحریم -که فروش نفت را به حداقل رسانده- ساخت پالایشگاه و پتروپالایشگاه ضروری است اما متاسفانه سیاست‌های دولت و وزارت نفت در این حوزه مشخص نیست و سوءمدیریت به وضوح مشاهده می‌شود.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای طرح‌های پالایشگاهی در استان خوزستان، گفت: کشور مشکلی در تامین خوراک و مواد اولیه برای راه‌اندازی پالایشگاه‌ها مشکلی ندارد لذا باید نبود اراده و همت در مدیران را اصلی‌ترین دلیل به نتیجه نرسیدن طرح‌های پالایشگاهی دانست.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت پالایشگاه‌سازی برای جلوگیری از صدور نفت خام، گفت: با توجه به فعال شدن تحریم های دشمنان و جنگ اقتصادی علیه کشور، ساخت پالایشگاه ابزار دفاعی بسیار خوبی برای مبارزه با تحریم است به همین دلیل سال گذشته "قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی" تصویب شد اما متاسفانه هنوز عملیات اجرایی این قانون آغاز نشده است.

به گفته وی جلوگیری از خام‌فروشی یکی از مسیرهای تحقق اقتصاد مقاومتی است بدین معنا که نفت به عنوان محصول اولیه به مواد متعدد و مختلف تبدیل شود و تا جایی که امکان‌پذیر است از آن ارزش‌افزوده گرفت لذا احداث پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها برای دستیابی به محصولات و ارزش‌افزوده بیشتر ضروری است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet