هدر موبایل
1399/08/06 10:11:41
سرویس اقتصادی
شریعتی:

مالیات بر عایدی سرمایه ضد نگاه سرمایه‌ای و سوداگری؛ بازارهای اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای آن از سوی دولت، بازارهای اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید، به طور مثال با ایجاد منع قانونی برای فعالیت دلالان در بازار مسکن، واحدهای مسکونی موجود در بازار به خریداران واقعی می رسد.
مالیات بر عایدی سرمایه ضد نگاه سرمایه‌ای و سوداگری؛ بازارهای اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای آن از سوی دولت، بازارهای اقتصادی به فعالان واقعی خواهد رسید، به طور مثال با ایجاد منع قانونی برای فعالیت دلالان در بازار مسکن، واحدهای مسکونی موجود در بازار به خریداران واقعی می رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100478079341.jpg مالیات,بر,عایدی,سرمایه,ضد,نگاه,سرمایه‌ای,و,سوداگری؛,بازارهای,اقتصادی,به,فعالان,واقعی,خواهد,رسید Icana

غلام رضا شریعتی اندراتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ورود دولت برای تعیین تکلیف لایحه مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: یکی از دلایل بروز تلاطم در بازارهای اقتصادی کشور، نبود ساختار مناسب برای معاملات و انجام فعالیت های اقتصادی است، چارچوب کنونی زمینه را برای فعالیت دلالان و افراد با نگاه سرمایه ای فراهم می‌کند، این در حالی است که در کشورهای دیگر، اجازه فعالیت سوداگرایانه به افراد داده نمی شود.

خانه مسکن

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از بازارهای اقتصادی که در چند سال اخیر به دلیل فعالیت های سوداگرایانه، آسیب جدی دیده، بازار مسکن است، در شرایط کنونی شاهدیم که افراد با سرمایه های کلان اقدام به خرید گسترده مسکن کرده و با انباشت آن ها، مسکن خریداری شده را پس از مدتی با قیمت بالاتر به فروش می رسانند.

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه ضد نگاه سرمایه ای در بازارهای اقتصادی است

وی با بیان اینکه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه ضد نگاه سرمایه ای در بازارهای اقتصادی است، افزود: قطعا باید ساختارهای اقتصادی به گونه ای باشد که سرمایه های خرد و کلان به سمت بازار تولید هدایت شود، نه آنکه افراد به دلیل خلاء قانونی بتوانند اقدام به معاملات مکرر کرده و از این محل، به سودهای کلان دست پیدا کنند.

بازارهای اقتصادی به فعالان اقتصادی واقعی خواهد رسید

شریعتی ادامه داد: قطعا با تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه و اجرای آن از سوی دولت، بازارهای اقتصادی به فعالان اقتصادی واقعی خواهد رسید، به طور مثال با ایجاد منع قانونی برای فعالیت دلالان در بازار مسکن، واحدهای مسکونی موجود در بازار به خریداران واقعی خواهد رسید و اقدامات سوداگرایانه در این عرصه دیگر صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

اگر مالیات بر عایدی سرمایه اجرایی می شد؛ ما شاهد بروز تلاطم در بازار مسکن و خودرو نبودیم

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: به طور حتم اگر موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در سال های پیش تصویب و اجرایی می شد، ما امروز شاهد بروز تلاطم در بازار مسکن و خودرو و افزایش چشمگیر قیمت ها نبودیم، زیرا عملا دست دلالان از این بازارها کوتاه شده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet