انتخابات ریاست جمهوری
1399/08/05 12:12:00
سرویس استان ها
یوسفی تاکید کرد:

لزوم ساماندهی وضعیت فاضلاب شهرستان کارون/ لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز در برنامه کوتاه مدت قرار دارد

نماینده مردم اهواز در مجلس بابیان اینکه ساماندهی وضعیت فاضلاب کارون الزامی است، گفت: لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز در برنامه کوتاه مدت شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.
لزوم ساماندهی وضعیت فاضلاب شهرستان کارون/ لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز در برنامه کوتاه مدت قرار دارد نماینده مردم اهواز در مجلس بابیان اینکه ساماندهی وضعیت فاضلاب کارون الزامی است، گفت: لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز در برنامه کوتاه مدت شرکت آب و فاضلاب قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104719482053.jpg لزوم ساماندهی,وضعیت,فاضلاب,شهرستان,کارون/,لایروبی,شبکه,های,فاضلاب,اهواز,در,برنامه,کوتاه,مدت,,قرار,دارد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه  ملت، مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در بازدیدی به همراه مسئولین شرکت آبفا استان خوزستان و اهواز از شهرستان کارون و با اشاره به معضلات پیش آمده برای شهروندان به ویژه مردم منطقه کوت عبدالله در آبگرفتگی آبانماه سال ۹۸ گفت: در چهار ماه گذشته پیگیری های جدی در حوزه ساماندهی این وضعیت و پیشگیری از بروز حوادث و معضلات مشابه انجام پذیرفته است.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه  در  مجلس شورای  اسلامی  تصریح کرد: گام اول پیگیری جهت تحقق اعتبارات مقام معظم رهبری به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بود که قرار است در دو سال پیاپی تخصیص به اجرای پروژه های اهواز و کارون تخصیص یابد که یک بخشی آن تا بدین جا تایید شده و گام بعدی در خصوص پرداخت این اعتبارات بر اساس نرخ نیمایی و بروز یورو بود که در حال حاضر با قیمتی حدود ۲۷ هزار تومان محاسبه میگردد و در جلسه‌ای که  با  نوبخت انجام شد، مجوز اعطای بخش اول این اعتبار با این نرخ اخذ شد .

وی ادامه داد: اگر این اتفاق نمی افتاد اعتبار یاد شده با اختلاف حدود ۷۰۰ میلیون تومان تخصیص می یافت و انشاالله شرکت آبفا اهواز پروژه ها را جهت ساماندهی وضعیت فاضلاب در شهر ولایتمدار کارون آغاز خواهد کرد.

 نماینده حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه تصریح کرد: این پروژه با اولویت احداث خطوط جمع کننده و خطوط اصلی فاضلاب در این شهرستان وضعیت فاضلاب نقاطی همچون شکاره و درویشیه را ساماندهی خواهد نمود که این بخش از پروژه ها در قسمت بلند مدت اقدامات قرار دارد و اقداماتی همچون لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز، کارون و همچنین باوی در برنامه کوتاه مدت  شرکت آب و فاضلاب و با هدف ساماندهی وضعیت فاضلاب قرار دارد که انشاالله با این برنامه کوتاه مدت حدود ۳۰ درصد به ظرفیت انتقال فاضلاب توسط شبکه فاضلاب افزوده خواهد شد.

  یوسفی با بیان اینکه  اقدامات در حوزه ی آب شهرستان کارون را اینگونه تشریح نمود و یادآورشد: با تخصیص اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل پروژه های تنش آبی مازاد بر سهم استان،تأسیسات تصفیه خانه آب شهدای شهرستان کارون اورهال گردید و عملیات لایروبی، احداث و نصب فیلتراسیون جدید بر ظرفیت تولید شهرستان به میزان حدود دو برابر افزود. /

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet