هدر موبایل
1399/08/05 18:16:31
سرویس اقتصادی
نجف زاده:

بحران حمل‌ونقل جاده‌ای در شرایط کرونایی؛ راهی جزء حمایت تسهیلاتی دولت وجود ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید در قالب ارائه تسهیلات از حمل و نقل جاده ای حمایت کند، همان طوری که کشورهای دیگر نیز با ارائه سوبسید و تسهیلات در شرایط کرونایی از شرکت ها و بخش های خدماتی حمایت می کنند.
بحران حمل‌ونقل جاده‌ای در شرایط کرونایی؛ راهی جزء حمایت تسهیلاتی دولت وجود ندارد عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید در قالب ارائه تسهیلات از حمل و نقل جاده ای حمایت کند، همان طوری که کشورهای دیگر نیز با ارائه سوبسید و تسهیلات در شرایط کرونایی از شرکت ها و بخش های خدماتی حمایت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009105721177116.jpg بحران,حمل‌ونقل,جاده‌ای,در,شرایط,کرونایی؛,راهی,جزء,حمایت,تسهیلاتی,دولت,وجود,ندارد Icana

عادل نجف‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای به کارگیری 40 درصدی از ظرفیت اتوبوس ها در حمل و نقل بین شهری، گفت: متأسفانه حمل و نقل جاده ای در سال های اخیر با مشکلات بسیاری روبه رو بوده و در چند ماه اخیر نیز با شیوع بیماری کرونا مشکلات این بخش چندین برابر شده است.

بلیط حمل و نقل

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از الزامات کنونی در شرایط شیوع بیماری کرونا با توجه به وضعیت اقتصاد، کاهش ظرفیت سامانه های حمل و نقل است، اما وقتی ظرفیت حمل و نقل مسافر در حوزه جاده ای به حدود 40 درصد کاهش می یابد، یعنی آنکه این ناوگان از پتانسیل 60 درصدی برای درآمدزایی محروم خواهد شد.

دولت باید از حمل و نقل جاده ای حمایت ویژه داشته باشد

وی با بیان اینکه دولت در شرایط فعلی باید از بخش های مختلف حمل و نقل به ویژه حمل و نقل جاده ای حمایت ویژه داشته باشد، گفت: دولت باید در قالب ارائه تسهیلات از حمل و نقل جاده ای حمایت کند، همان طوری که کشورهای دیگر نیز با ارائه سوبسید و تسهیلات در شرایط کرونایی از شرکت ها و بخش های خدماتی حمایت می کنند.

راهی جزء حمایت دولتی از ناوگان حمل و نقل کشور وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: قطعا اگر دولت از بخش حمل و نقل حمایت لازم را انجام ندهد، این بخش برای ادامه فعالیت با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد، از این رو در شرایط فعلی راهی جزء حمایت دولتی از ناوگان حمل و نقل کشور وجود ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، از برگزاری نشست ویژه کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس برای بررسی وضعیت حمل و نقل جاده ای خبر داد و گفت: در این نشست با حضور مدیران و مسئولان مربوطه وضعیت این ناوگان و راه های حمایت از این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet