هدر موبایل
1399/08/05 16:30:48
سرویس فراکسیون ها
صبح امروز؛

جلسه فراکسیون روحانیت با رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور برگزار شد

جلسه فراکسیون روحانیت با رئیس نهاد کتابخانه های کشور برگزار شد و در این نشست نیز مباحثی پیرامون توسعه کتابخوانی و همچنین مشکلات مالی این نهاد پرداخته شد.
جلسه فراکسیون روحانیت با رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور برگزار شد جلسه فراکسیون روحانیت با رئیس نهاد کتابخانه های کشور برگزار شد و در این نشست نیز مباحثی پیرامون توسعه کتابخوانی و همچنین مشکلات مالی این نهاد پرداخته شد. https://cdn.icana.ir/d/019/111675.jpg جلسه,فراکسیون,روحانیت,با,رئیس,نهاد,کتابخانه‌های,کشور,برگزار,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس نهاد کتابخانه‌های کشور صبح امروز (دوشنبه 5 آبان ماه) تشکیل شد.

سید رضا تقوی در این نشست با اشاره به اینکه باید از نهاد کتابخانه ها تقویت لازم صورت بگیرد، گفت: باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی کشور به ویژه سازمان اوقاف در توسعه کتابخوانی و نهاد کتابخانه‌ها استفاده لازم را برد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: مدیر نهاد کتابخانه‌های سراسر استان‌ها با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارتباط داشته باشند و از مشکلاتشان گزارش ارائه بدهند و البته در خصوص بودجه نیز کمیسیون فرهنگی و همچنین برنامه و بودجه آماده حمایت هستند.

باید به توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور کمک کرد

در ادامه این نشست سید محمد رضا میرتاج الدینی با اشاره به توسعه فرهنگ کتابخانی اشاره کرد و گفت: در کنار حفظ و توسعه کتابخانه های عمومی باید به گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور کمک کرد و  برای نهادینه کردن  کتابخوانی در جامعه و همچنین خانواده‌ها کوشا بود.

نائیب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی افزود: نهاد کتابخانه‌ها یکی از نهادهای فرهنگی است که همواره باید مورد حمایت قرار بگیرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به ویژه در کمیسیون برنامه و بودجه حمایت‌های لازم را از این نهاد خواهند داشت؛ بنابراین متوجه هستیم که این نهاد با محدودیت های مالی و بودجه ای مواجه است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کتاب با وجود رقبایی نظیر پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی همچنان جایگاه بی بدیل خود را حفظ کرده است و باید در میان نسل جوان کتابخوانی گسترش پیدا کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet