خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1399/08/06 16:52:56
سرویس سیاسی
آقاتهرانی:

شفافیت تا جایی به صلاح است که منافع ملی را تامین کند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مردم حق دارند نظر نمایندگان خود در مجلس را بدانند اما شفافیت تا جایی به صلاح است که منافع ملی تحت‌الشعاع منافع منطقه‌ای قرار نگیرد.
شفافیت تا جایی به صلاح است که منافع ملی را تامین کند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مردم حق دارند نظر نمایندگان خود در مجلس را بدانند اما شفافیت تا جایی به صلاح است که منافع ملی تحت‌الشعاع منافع منطقه‌ای قرار نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101686739865.jpg شفافیت,تا,جایی,به,صلاح,است,که,منافع,ملی,را,تامین,کند Icana

مرتضی آقاتهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت شفافیت آرای نمایندگان گفت: مردم دوست دارند وقتی به کاندیدایی برای حضور در مجلس رأی می داهند به صورت شفاف، مسائل و نظرات وی را بدانند که این از حقوق مردم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه شفافیت به صورت کامل را مطلوب ندانست و افزود: شفافیت باید دارای ضابطه باشد و مشخص شود چه مواردی باید علنی شود تا برای سایر امورات آسیب زا نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه شفافیت مانند چاقوی دو لبه است که باید نهایت احتیاط در آن صورت گیرد، عنوان کرد: اینکه کدام نظر نمایندگان علنی شود بستگی به موضوعات دارد و باید مسائل ملی بر منطقه ای ارجحیت داشته باشد.

آقاتهرانی با ذکر مثالی ادامه داد: طبیعی است نماینده اصفهان بنا به خواست مردم بخواهد همیشه آب در رودخانه زاینده رود جاری باشد اما ممکن است این امر بنا به مصالح ملی کشور نباشد لذا شفافیت در این موضوع ممکن است مصلحت را فدای مسائل منطقه ای کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان شفافیت را تا جایی به صلاح دانست که منافع ملی بر منافع منطقه ای ارجحیت داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet