هدر موبایل
1399/08/05 21:31:45
سرویس اجتماعی
عصر امروز صورت گرفت؛

برگزاری نشست مجمع نمایندگان تهران به منظور بررسی وضعیت کرونای استان/ تشکیل کمیته پیگیری مشکلات حوزه سلامت پایتخت

نشست مجمع نمایندگان استان تهران به منظور بررسی وضعیت کرونای استان و هم اندیشی با مسئولان مربوطه برگزار شد.
برگزاری نشست مجمع نمایندگان تهران به منظور بررسی وضعیت کرونای استان/ تشکیل کمیته پیگیری مشکلات حوزه سلامت پایتخت نشست مجمع نمایندگان استان تهران به منظور بررسی وضعیت کرونای استان و هم اندیشی با مسئولان مربوطه برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202010108942028863.jpg برگزاری,نشست,مجمع,نمایندگان,تهران,به,منظور,بررسی,وضعیت,کرونای,استان/,تشکیل,کمیته,پیگیری,مشکلات,حوزه,سلامت,پایتخت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید - 19 در این استان و هم اندیشی برای استفاده از توان مجلس در جهت کنترل ویروس کرونا با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،  جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ، ناهید خداکرمی عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران و شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران برگزار شد.  

سید رضا تقوی  رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در جمع‌بندی این نشست با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت به تمامی مردم کشور خدمت ارائه می‌دهد و باید امکاناتی در همین تراز داشته باشد، گفت: تهران مرکز کشور بوده و هر حادثه، تحول و کمبودی به لحاظ تخت بیمارستانی و نیروی کادر درمانی که در آن وجود داشته باشد بر کل کشور تاثیرگذار است، از این رو باید به پایتخت کشور نگاه ویژه داشته باشیم.

نشست نمایندگان استان تهران با ستاد کرونا

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تصمیم نمایندگان استان تهران مبنی بر افزایش تعامل و ارتباط با ستاد ملی مبارزه با کرونا تهران، افزود: فلسفه تشکیل جلسه امروز این است که بتوانیم با پیشنهادات و هم فکری‌ مسئولان استان تهران برای کاهش آلام مردم در دوران شیوع کرونا و کنترل این ویروس منحوس گام موثری برداریم چرا که در روزهای نزدیک به تدوین لایحه بودجه سال 1400 قرار داریم و می‌توانیم با جمع‌بندی پیشنهادات مربوطه در راستای بهبود وضعیت بهداشتی ودرمانی استان تهران اقدام کنیم.

وی در پاسخ به صحبت‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص کم‌توجهی نمایندگان استان تهران به مباحث اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی این استان، افزود: بنده قبول دارم که اکثر نمایندگان تهران در ادوار گذشته مجلس رویکرد سیاسی داشتند تا اجتماعی و فرهنگی، اما حضور نمایندگان مجلس دوره یازدهم در نقاط مختلف و تشکیل کمیته‌های تخصصی گوناگون جهت بررسی تمامی مسائل مربوطه به پایتخت نشان دهنده تغییر رویکرد در این دوره است.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه اختیارات و امکانات مجلس محدود بوده و امکان دخالت در امورات اجرایی ندارد، تصریح کرد: مجلس طرحی را تدوین و به قانون تبدیل کرده اما دولت پس از گذشت سالیان سال حتی آیین نامه‌ آن را نداده است. نهادها و سازمان‌ها مختلف به ما مراجعه کرده و از عدم اجرای قوانین تصویب شده گلایه دارند. از این رو ما در حد اختیارات و امکاناتی که داریم در خدمت تمامی افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا هستیم و از تمامی زحمات و فداکاری‌های آنها تشکر و قدردانی می‌کنیم.

نشست نمایندگان استان تهران با ستاد کرونا

ارتش بهداشت و درمان در آینده از اهمیت ویژه برخوردار خواهد بود/ تغییرجنگ‌های نظامی به جنگ‌های بیولوژیک

تقوی با بیان اینکه در آینده ارتش‌ با ابزار‌های نظامی به ارتش‌های سایبری تبدیل خواهند شد، افزود: یقیناً در آینده جنگ‌ها به سمت پرتوی، شیمیایی، ویروسی و اختلال در تغذیه خواهند رفت؛ از این رو ارتش بهداشت و درمان از اهمیت ویژه برخوردار خواهد بود و باید در جهت تقویت آنها حرکت کنیم. در دوران دفاع مقدس بسیجی‌ها و نظامی ‌ها در خط مقدم قرار داشتند و امروز هم به همان شکل نیروهای کادر درمان در مقابل ویروس کرونا ایستادگی کرده و در این مسیر به شهادت می‌رسند.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، در پاسخ به پیشنهاد، ناهید خداکرمی عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در خصوص کسر بودجه‌ها فرهنگی سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف اضافه کردن به بودجه‌های مربوط به حوزه سلامت، تاکید کرد: همیشه فرهنگ مظلوم بوده و هیچ گاه به این مسئله آن طور که باید توجه نشده است. نگاه‌هایمان را باید به مقوله فرهنگ تغییر دهیم چرا که با همین مولفه می‌توانیم از نیروی کادر درمانی پشتیبانی کنیم. ما نباید در تصمیمی‌گیری‌هایمان به فرهنگ آسیب بزنیم بلکه باید در جهت تقویت این موضع بسیار مهم گام برداریم.

نشست نمایندگان استان تهران با ستاد کرونا

تشکیل کمیته پیگیری مشکلات حوزه سلامت پایتخت

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای در پایان به مصوبه این نشست در خصوص تشکیل کمیته‌ای پیگیری موضوعات مطروحه اشاره کرد و گفت: این کمیته متشکل از سه نماینده استان تهران آقایان  محسن روح‌الامینی ، اقبال شاکری و خانم زهره الهیان، سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ، روئسای دانشگاه علوم پزشکی کشور، تهران و شهید بهشتی، رئیس شورای شهر آقای محسن هاشمی و شهردار تهران آقای حناچی، آقای محسنی بندپی استاندار تهران خواهد بود تا در راستای پیگیری مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی استان تهران، اعتبارات مورد نیاز را در لایحه بودجه 1400 لحاظ کنیم. اولین جلسه پیگیری مصوبات این جلسه روز چهارشنبه ساعت 7 بعد از ظهر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این جلسه جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ،  شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران ضمن ارائه گزارش عملکرد، درخواست‌های خود را از مجلس برای بهبود وضعیت فعلی ارائه کردند و سپس پاک مهر نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و یحیی ابراهیمی عضو کمیسیون بهداشت و رئیس کمیته مقابله با کرونا مجلس و نمایندگان استان تهران آقایان عبدالحسین روح‌الامینی ، اقبال شاکری و غلامحسین رضوانی نیز به بیان نظر خود پرداختند. /

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet