خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/08/06 10:58:24
سرویس اجتماعی
اسحاقی در تشریح نشست فراکسیون حقوقی مجلس مطرح کرد؛

بررسی طرح «اصلاح مهریه با نگاه حفظ کرامت زنان و مردان»/ هفته آینده پیشنهادات بررسی می‌شود

سخنگوی فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس گفت: با توجه به درخواست‌ها مقرر شده، طرحی در مورد مهریه با نگاه حمایتی از بانوان و آقایان تدوین شود زیرا مهریه یک مقوله حمایتی است اما تعهد در پرداخت آن هم باید تضمین شود.
بررسی طرح «اصلاح مهریه با نگاه حفظ کرامت زنان و مردان»/ هفته آینده پیشنهادات بررسی می‌شود سخنگوی فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس گفت: با توجه به درخواست‌ها مقرر شده، طرحی در مورد مهریه با نگاه حمایتی از بانوان و آقایان تدوین شود زیرا مهریه یک مقوله حمایتی است اما تعهد در پرداخت آن هم باید تضمین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106242680505.jpg بررسی,طرح,«اصلاح,مهریه,با,نگاه,حفظ,کرامت,زنان,و,مردان»/,هفته,آینده,پیشنهادات,بررسی,می‌شود Icana

سلمان اسحاقی سخنگوی فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری سومین نشست این فراکسیون گفت: در این جلسه الهام آزاد رئیس فراکسیون ضمن تاکید بر اولویت‌بندی مسایل روز جامعه در چارچوب بررسی قوانین با نگاه میزان کاربردی بودن آن در راستای پیشبرد سیاست‌های کلی نظام و اهمیت قضایی و تنقیح قوانین مسایلی را مطرح کرد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه امروز تنقیح قوانین می‌تواند گره‌گشای مشکلاتی مانند رفع کمبود مسکن و تغییر کاربری اراضی باشد، تصریح کرد: اعضای فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین در ادامه جلسه پیشنهاداتی را مطرح و چشم‌اندازی را برای حرکت این فراکسیون ترسیم کردند و مقرر شد، طرح‌های خوب و کارشناسی شده‌ای تدوین  و به هیئت رئیسه مجلس ارسال شود.

وی تاکید کرد: همچنین به جهت ضرورت درخواست بررسی مهریه از سوی جامعه از نمایندگان مجلس مقرر شد، در جلسه آتی فراکسیون اعضا نظرات و پیشنهادات صاحب نظران را در بحث مهریه جمع‌آوری و تشریح کنند تا ما بتوانیم طرحی متقن، کاربردی و عادلانه تدوین کنیم.

اسحاقی اظهار کرد: نمایندگان در این نشست تاکید کردند، این طرح باید با نگاه حمایتی از بانوان و آقایان تدوین شود زیرا مهریه یک مقوله حمایتی است اما تعهد در پرداخت آن هم باید تضمین شود بنابراین ما سعی خواهیم کرد، به مقوله مهریه با نگاه زنان و مردان و لزوم حفظ کرامت و منزلت انسانی بنگریم. 

سخنگوی فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس تاکید کرد: حضور آقایان در زندان به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه به یکی از مشکلات امروز جامعه تبدیل شده است و با وجود زندانی شدن آقایان، خانم‌ها به مهریه و حق قانونی خود نمی‌رسند و در صورت ادامه این روند، آقایان و بانوان هر دو متضرر خواهند شد بنابراین باید اقدام اساسی در این مورد انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet