خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1399/08/06 12:34:00
سرویس استان ها
فیروزی پور تأکید کرد:

رعایت نشدن قانون تعرفه کاهش برق گرمسیری یکی از مشکلات اساسی بادرود

نماینده مردم نطنز در مجلس بابیان اینکه اعمال تعرفه کاهش برق گرمسیری در بادرود الزامی است،گفت:برای رفع مشکل کمبود منابع آب در بادرود پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم تا ساعات کنتور آب کشاورزی افزایش یابد.
رعایت نشدن قانون تعرفه کاهش برق گرمسیری یکی از مشکلات اساسی بادرود نماینده مردم نطنز در مجلس بابیان اینکه اعمال تعرفه کاهش برق گرمسیری در بادرود الزامی است،گفت:برای رفع مشکل کمبود منابع آب در بادرود پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم تا ساعات کنتور آب کشاورزی افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202008104765951348.jpg رعایت,نشدن,قانون,تعرفه,,کاهش,برق,گرمسیری,یکی,از,مشکلات,اساسی,بادرود Icana

به گزارش خبرگزاری  خانه ملت، رحمت‌الله فیروزی پور در باره  اعمال تعرفه کاهش برق گرمسیری در بادرود اظهار کرد: این موضوع که برداشت برخی محصولات نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده امری طبیعی است برای مثال زمانی در بادرو برداشت انار به قدری زیاد بود که بیش از ۵۰۰ کامیون از این محصول به دیگر نقاط کشور می‌رفت، اما هم‌اکنون در حالت خوش بینانه ۲۰ کامیون انار از بادرود بیرون می‌رود.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته برداشت گلابی از باغ‌های نطنز نسبت به گذشته خیلی کم نشده است و امسال در روستای طامه برداشت گلابی مطلوب بود. همچنین امسال برداشت گیلاس و گردو در نطنز نسبت به سال‌های گذشته بیشتر گزارش شد.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی، گفت: البته در بادرود به دلیل کم‌آبی و محدود بودن منابع آب، از وسعت کشتزارهای مختلف کاسته شده است و به مرور زمان برخی درختان نیز به دلایل مختلف آسیب دیده‌اند. در برخی از سال‌ها نیز مشکل سرمازدگی و یخ‌زدگی محصولات مختلف را نیز داشته‌ایم که سبب از بین رفتن میوه درختان در بادرود شد.

فیروزی پور  تصریح کرد: روستای طامه نطنز جز مناطق سردسیر محسوب می‌شود و در کل کشت محصولات مختلف در این روستا به‌خوبی انجام می‌شود و اینکه برخی ادعا کرده‌اند برداشت گلابی نسبت به سال‌های قبل کم شده است صحت ندارد.

وی با بیان اینکه کمبود منابع آبی سبب نارضایتی کشاورزان شده بود، ادامه داد: برای رفع مشکل کمبود منابع آب در بادرود پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم تا ساعات کنتور آب کشاورزی افزایش یابد که دستورات لازم در این خصوص به منظور افزایش ساعت‌های بهره‌برداری از کنتور آب داده شده است. امسال برداشت صیفی‌جات از قبیل گرمگ، طالبی و خربزه به نحو مطلوبی در بادرود انجام شد و مشکل خاصی نبود.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات شهری بادرود رعایت نشدن قانون تعرفه گرمسیری است که فشار زیادی به مردم در این خصوص وارد می‌شود چرا که تبعیض‌آمیز است به طوری که در کاشان و بخش کویرات این منطقه که ۶ کیلومتری بادرود هستند به خوبی می‌توانند از تعرفه کاهش برق گرمسیری استفاده کنند، اما در بادرو این امکان وجود ندارد.

فیروزی پور  افزود: برای رفع این مشکل نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتم که آقای روحانی در دستور خود به وزیر نیرو تأکید کردند که اگر چنین تبعیضی وجود دارد باید رفعِ تبعیض شود که وزیر اعلام کرد این مشکل را به زودی حل خواهیم کرد تا رضایتمندی مردم بادرود حاصل شود. برای مثال اگر قبض برق یک کشاورز ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان بیاید در صورت احتساب تعرفه کاهش برق گرمسیری قبض او به میزان محسوسی کاهش می‌یابد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکل دیگر این منطقه، جاده بادرود-کاشان است که کیفیت مناسبی ندارد به طوری که تصادف‌های زیادی در این جاده رخ داده است و به دلیل اختلاف میان پیمانکار و اداره کل راه و شهرسازی، عملیات بهسازی و نوسازی این جاده ۸ سال تعطیل شده بود که مقرر شد به زودی با آمدن پیمانکار جدید عملیات از سر گرفته شود.

وی ادامه داد: زیباسازی فضای شهری بادرود باید به شکل بهتری انجام شود که شهرداری به دلیل کمبود اعتبارات در این خصوص نتوانسته موفق عمل کند. امیدواریم در حوزه روستاها دولت بودجه بهتری اختصاص دهد و بنیاد مسکن بتواند بازنگری طرح‌های هادی روستاها را عملیاتی کند.

 نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس یادآورشد: یکی از مهم‌ترین مشکلات شهری بادرود رعایت نشدن قانون تعرفه گرمسیری است به طوری که در کاشان و بخش کویرات به خوبی می‌توانند از تعرفه کاهش برق گرمسیری استفاده کنند، اما در بادرود این امکان وجود ندارد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet